Հայաստանում հաստատվել է COVID-19-ի 256 նոր դեպք, առողջացել է 188 մարդ
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանում օգոստոսի 16-ին, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 256 նոր դեպք, առողջացել է 188 քաղաքացի, մահացել՝ 7-ը: Մեկ օրում կատարվել է 5415 թեստավորում: Թեստավորման ընդհանուր թիվն այսպիսով հասել է 1440 147-ի:
Հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 234 814 դեպք, որոնցից 222 801 -ն առողջացման, 4702-ը՝ մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությունից այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 6175 պացիենտ:
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 1 դեպք, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 1136 է:

В Армении подтверждено 256 новых случаев COVID-19, выздоровели 188 человек
ЕРЕВАН, 16 АВГУСТА, АРМЕНПРЕСС. По состоянию на 11:00 16 августа в Армении подтверждено 256 новых случаев заболевания коронавирусом, 188 граждан выздоровели, 7 умерли. За один день было проведено 5415 тестов. Таким образом, общее количество тестов достигло 1 440 147.
Было подтверждено 234814 случаев заболевания коронавирусом, из которых 222801 закончился выздоровлением и 4702 случая смерти. В настоящее время 6175 пациентов проходят лечение.
Накануне зарегистрирован 1 случай смерти, когда пациент переболел коронавирусной инфекцией, но смерть наступила от другого заболевания. Всего таких случаев 1136.