Ծառուկյանն ուղերձով դիմել է Օլիմպիական խաղերի մասնակից հայ մարզիկներին
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեի նախագահ Գագիկ Ծառուկյանն ուղերձով դիմել է Տոկիոյի Օլիմպիական խաղերի մասնակից հայ մարզիկներին:
Հուլիսի 23-ից օգոստոսի 8-ը Ճապոնիայի մայրաքաղաք Տոկիոյում անցկացվելու են 32 –րդ ամառային օլիմպիական խաղերը: Մարզաշխարհի այս կարևորագույն ստուգատեսին մասնակցելու են մեր ուժեղագույն 17 մարզիկներ: Յուրաքանչյուր մարզիկի երազանքն է նվաճել օլիմպիական ոսկին, բայց, որ ամենակարևորն է, պատվո հարթակին ծածանել իր երկրի դրոշը: Հավատում եմ, որ մեր մարզիկների շնորհիվ Տոկիոյում ոչ միայն ծածանվելու է հայոց եռագույնը, այլ նաև հնչելու է մեր ազգային օրհներգը:
Սիրելի՛ օլիմպիականներ,
Այսօր ձեր առջև նոր, դժվարին խնդիր է ծառացած. հաջող մրցելույթներ ունենալ Տոկիոյում մեկնարկող ամառային 32 –րդ օլիմպիական խաղերում: Ներքուստ համոզված եմ, որ դուք պատվով կկատարեք հաջող մասնակցություն ունենալու առաջադրանքը: Այդպես մտածելու հիմք է հանդիսանում ձեր անցած մարզական ճանապարհը: Այն հեշտ ու հանգիստ չի եղել, ձեզ բաժին են հասել դժվարին մարտահրավերներ: Նախորդ տարի մոլեգնած համավարակի ու մեր երկրում ստեղծված պատերազմական իրավիճակով պայմանավորված՝ հայոց մարզաշխարհը դժվարին շրջափուլ է անցել: Դժվարություններն այլևս անցյալում են, և հիմա հերթն արդեն հաղթանակներինն է: Այսօր, առավել քան երբևէ, մեր ազգին անհրաժեշտ են հաղթանակներ: Աշխարհասփյուռ հայությունը ձեզ հետ է: Վերադարձե՛ք հաղթանակած: Աստված պահապա՛ն մեզ բոլորիս…»,-«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` ասված է ուղերձում:

Гагик Царукян обратился с посланием к армянским спортсменам-участникам Олимпийских игр
Президент Национального олимпийского комитета Армении Гагик Царукян направил послание армянским спортсменам, участвующим в Олимпийских играх в Токио.
«Дорогие олимпийцы!
С 23 июля по 8 августа в Токио будут проходить XXXII летние Олимпийские игры. 17 наших сильнейших спортсменов примут участие в этом важном событии спортивного мира. Каждый спортсмен мечтает завоевать олимпийское золото, но главное - стоя на пьедестале почета, видеть реющий флаг своей страны. Верю, что в честь наших спортсменов в Токио поднимут армянский триколор и зазвучит наш гимн.
Дорогие олимпийцы!
Сегодня перед Вами стоит новая тяжелая задача. Успешно выступить на XXXII летних Олимпийских играх, стартующих в Токио. Уверен, что Вы справитесь с этой задачей. Об этом свидетельствуют Ваши пройденные спортивные пути. Они не были простыми, Вы сталкивались с множеством трудностей. Из-за пандемии и войны спортивный мир Армении пережил тяжелый период. Но трудности уже в прошлом, теперь настал черед побед. Сегодня, как никогда, нашему народу нужны победы. Армяне всего мира с Вами! Возвращайтесь победителями! И да хранит Господь всех нас», - как передает «Арменпресс», написал Гагик Царукян.