«Lufthansa» ավիաընկերությունը մուտք է գործում հայկական շուկա
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Տևական ժամանակ ընթացող բանակցություններն ավարտին հասան, և ընթացիկ տարվա օգոստոսի 13-ից հայկական շուկա մուտք կգործի «Lufthansa» ավիաընկերությունը: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, այս մասին տեղեկացնում է «Արմենիա» միջազգային օդանավակայաններ» ընկերությունը: Նշվում է, որ ավիաընկերությունը չվերթեր կիրականացնի Ֆրանկֆուրտ (Գերմանիա)- Երևան-Ֆրանկֆուրտ (Գերմանիա) երթուղով՝շաբաթական 3 չվերթ հաճախականությամբ:
Ֆրանկֆուրտից Երևան չվերթերը կիրականացվեն երեքշաբթի, հինգշաբթի և կիրակի օրերին, իսկ Երևանից Ֆրանկֆուրտ՝ երկուշաբթի, չորեքշաբթի և ուրբաթ օրերին:
«Lufthansa»-ն «Lufthansa» խմբի մի մասն է, որն արդեն իսկ մեծ ներկայություն ունի Հայաստանում: «Austrian» ավիաուղիները վերջին 20 տարվա ընթացքում չվերթեր է իրականացնում Վիեննայից Երևան: «Brussels» ավիաուղիներն այժմ առաջարկում է շաբաթական 5 չվերթ Բրյուսելից Երևան և «Eurowings»-ը շուտով՝ 2021 թվականի օգոստոսի 5-ից, ուղիղ չվերթներ կիրականացնի Քյոլնից:
«Մենք՝ որպես «Lufthansa» խմբի ավիաուղիներ, ուրախ ենք ավելացնել մեր ներկայությունը Երևանի «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանում և ներկայացնել մեր նոր՝ Երևան-Ֆրանկֆուրտ ուղղությունը՝ շաբաթական երեք չվերթ հաճախականությամբ: «Austrian ավիաուղիների՝ դեպի Երևան իրականացվող չվերթերի 20 տարվա արդյունավետ գործունեությունից հետո, սկսած օգոստոսի 13-ից մեր խոշոր ավիափոխադրողներից մեկը՝ «Lufthansa»-ն, մուտք է գործելու շուկա և Հայաստանից մեկնող մեր ճանապարհորդներին աշխարհին միանալու ավելի շատ հնարավորություններ է առաջարկելու: Այս նոր միացումներով «Lufthansa» խումբը շուտով կառաջարկի շաբաթական մինչև 16 չվերթ հաճախականությամբ չվերթեր Երևանից Վիեննա, Բրյուսել, Քյոլն և Ֆրանկֆուրտ»,- նշել է Ուկրաինայի, Բելառուսի, Թուրքմենստանի և Հարավային Կովկասի վաճառքի գծով գլխավոր մենեջեր Ռենե Կոինչակը:

YEREVAN, JULY 15, ARMENPRESS. The German-based Lufthansa airline is entering the Armenian market as the negotiations have been completed and the airline will operate flights starting from August 13, “Armenia” International Airports” CJSC told Armenpress.
“The airline will operate flights between Frankfurt (Germany) and Yerevan with three frequencies per week. Flights from Frankfurt to Yerevan will operate on Tuesdays, Thursdays and Sundays, and from Yerevan to Frankfurt on Mondays, Wednesdays and Fridays.
For the availability of air tickets, their acquisition and other details, please visit the airlines webpage at lufthansa.com or contact your local travel agency.
Lufthansa is a part of the Lufthansa Group, which already has a strong presence in Armenia. Austrian Airlines has been operating flights from Vienna to Yerevan for the past 20 years, Brussels Airlines now offers 5 weekly flights from Brussels to Yerevan and Eurowings will soon operate direct flights from Cologne as of August 5th 2021”, the statement says.
“We, as Lufthansa Group airlines, are pleased to increase our presence at “Zvartnots” International Airport in Yerevan and introduce our brand new route Yerevan-Frankfurt with 3 weekly flights. After 20 years of successful operations of Austrian Airlines flights to Yerevan, starting on August 13th we our largest carrier, Lufthansa will enter the market, and offer our travelers from Armenia even more opportunities to connect worldwide. With the new connections, the Lufthansa Group will soon offer up to 16 weekly frequencies from Yerevan to Vienna, Brussels, Cologne and Frankfurt”, René Koinzack, General Manager Sales Ukraine, Belarus, Turkmenistan and South Caucasus, said.