ԱԺ նիստը սկսելու համար քվորում չապահովվեց
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ազգային ժողովի հերթական նիստը սկսելու համար քվորում չապահովվեց: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ գրանցվեց 10 պատգամավոր:
Նիստը նախագահող Լենա Նազարյանը հայտնեց, որ քվորում չկա, ինչը ԱԺ կանոնակարգ սահմանադրական օրենքի համաձայն նշանակում է, որ գրանցումը շարունակվում է մինչև անհրաժեշտ թվով պատգամավորների գրանցվելը, բայց ոչ ավելի, քան 4 ժամ:
Խորհրդարանում ներկայացված քաղաքական ուժերը հիմնականում նախընտրական քարոզարշավ են իրականացնում:
Հայաստանում հունիսի 7-ին մեկնարկել է արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների քարոզարշավը, այն կտևի մինչև հունիսի 18-ը: Ընտրություններն անցկացվելու են հունիսի 20-ին:

Для начала заседания Национального собрания кворум не обеспечен
Кворум для начала очередного заседания Национального собрания Республики Армения не был обеспечен. Как сообщает Арменпресс, зарегистрировалось всего 10 депутатов.
Председательствовавшая на заседании Лена Назарян, заявила, что кворума нет, а это, согласно Регламенту НС Конституционного закона означает, что регистрация продолжится до тех пор, пока не будет зарегистрировано необходимое количество депутатов, но не более 4 часов.
Представленные в Парламенте политические силы в основном проводят предвыборную кампанию.
Предвыборная кампания внеочередных парламентских выборов в Армении началась 7 июня и продлится до 18 июня. Выборы состоятся 20 июня.