Ծառուկյանը Շիրակի մարզում խոսեց հայ-ռուսական հարաբերությունների կարևորության մասին
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Այսօր այլևս չկա սև ու սպիտակ, այսօր կա միայն հայ ազգը, որը պետք է միասնական լինի: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին Շիրակի մարզում քաղաքացիների հետ հանդիպման ժամանակ հայտարարեց «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանը:
Նա նշեց, որ հզոր պետություն ունենալն անհնարին է, քանի դեռ մարդիկ ապահովված չեն աշխատանքով, չեն փակվել «ժողովրդի վարկերը, պարտքերն ու տույժերը»: «Հզոր պետություններում ժողովուրդներն ապրում են բարեկեցիկ կյանքով, ոչ թե ընտանիքները միանգամից մի քանի վարկեր են վերցնում»,- հայտարարեց Ծառուկյանը: Նա խոստացավ իշխանության գալու պարագայում 1 մլրդ դոլար գումար հատկացնել վարկերի մարմանը:
ԲՀԿ առաջնորդը խոսեց նաև Գյումրիի «դոմիկներում» բնակվող անձանց, ինչպես նաև երիտասարդ ընտանիքներին բնակարաններով ապահովելու անհրաժեշտության մասին՝ հայտարարելով, որ դա ևս իրենց առաջնահերթություններից է:
Խոսելով Հայաստանի անվտանգության մասին՝ Ծառուկյանը նշեց, որ պետք է սերտ հարաբերություններ ունենալ Ռուսաստանի հետ: «Մեր սահմանները պետք է պահեն հայ և ռուս զինվորները, որ դրանք անսասան լինեն, որ անգամ ճանճ չանցնի»,- նշեց նա:
ԲՀԿ ղեկավարը հավելեց, որ իր կապերն ու հնարավորությունները լիարժեքորեն օգտագործելու է ժողովրդին ներկա ծանր վիճակից դուրս բերելու նպատակով:

Царукян в Шираке рассказал о важности армяно-российских отношений
Сегодня нет более белого и черного, сегодня есть только армянский народ, который должен быть объединен. Как сообщает Арменпресс, об этом заявил лидер партии «Процветающая Армения» Гагик Царукян во время встречи с избирателями Ширакской области.
Он отметил, что невозможно иметь сильное государство, если люди не обеспечены работой, а народные кредиты, долги и штрафы не покрыты. «Люди в могущественных странах живут благополучной жизнью, а не берут сразу несколько кредитов», - сказал Царукян. Он пообещал выделить 1 миллиард долларов на погашение кредитов, если придет к власти.
Лидер ППА также рассказал о необходимости обеспечения жильем людей, отметив, что это одна из их приоритетных задач.
Говоря о безопасности Армении, Царукян отметил, что необходимо иметь тесные отношения с Россией. «Наши границы должны охранять армянские и российские солдаты, чтобы они были непоколебимы, чтобы не пролетела даже муха», - сказал он.
Лидер ППА добавил, что он будет использовать свои связи и возможности, чтобы вывести людей из сложившейся сложной ситуации.