ՀՀ ԱԳՆ-ն ցավակցել է Կազանի դպրոցում կրակոցների հետևանքով զոհվածների հարազատներին
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարությունը ցավակցություն է հայտնել Կազանի թիվ 175 դպրոցում տեղի ունեցած ողբերգական միջադեպի հետևանքով զոհվածների հարազատներին: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ԱԳՆ ցավակցական հաղորդագրության մեջ ասված է.
«Մեր խորին ցավակցությունն ենք հայտնում այսօր Կազանի թիվ 175 դպրոցում տեղի ունեցած ողբերգական միջադեպի հետևանքով զոհվածների հարազատներին և բարեկամներին: Մաղթում ենք շուտափույթ ապաքինում բոլոր տուժածներին»:
Ռուսական լրատվամիջոցները հայտնում են, որ Կազանի թիվ 175 դպրոցում կրակոցների հետևանքով զոհվել է 7 աշակերտ և ուսուցուհիներից մեկը, տուժել է 21 մարդ: Տուժածներից 8-ի վիճակը գնահատվում է ծանր:

МИД Армении выразило соболезнования родным погибших в результате стрельбы в казанской школе
Министерство иностранных дел Республики Армения выразило соболезнования родным и близким погибших в трагическом происшествии в школе № 175 города Казани. Как сообщает «Арменпресс», в соболезновании Министерства иностранных дел говорится:
“Выражаем глубокие соболезнования родным и близким погибших в трагическом инциденте, произошедшем сегодня в школе № 175 города Казани. Желаем скорейшего выздоровления всем пострадавшим”.
По данным российских СМИ, в результате обстрела школы № 175 в Казани погибли 7 учеников и один учитель, 21 человек получили ранения. Восемь раненых находятся в критическом состоянии.