Ոստիկանության հետ բախումներում վիրավոր պաղեստինցիների թիվը գերազանցել Է 610-ը
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արեւելյան Երուսաղեմում Իսրայելի իրավապահ մարմինների աշխատակիցների հետ ծայր առած ընդհարումներում վիրավորված պաղեստինցիների թիվը հասել Է 612-ի: Մայսիսի 11-ին այդ մասին իր Էլեկտրոնային տարբերակում հայտնել Է Al-Quds թերթը՝ վկայակոչելով Պաղեստինի Կարմիր մահիկի ընկերության ներկայացուցչին, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
«Օրվա ընթացքում Երուսաղեմի Տաճարաց լեռան եւ Հին քաղաքի շրջանում վերքեր Է ստացել առնվազն 612 պաղեստրինցի»,- մեջբերում Է հրատարակությունը նրա խոսքը: Ինչպես մայիսի 10-ի երեկոյան տեղեկացրել Է Al-Quds-ը, Իսրայելի իրավապահ մարմինների աշխատակիցներն Ալ Աքսա մզկիթում ուժով դուրս են արել աղոթք անող ծխականներին: Թերթի տվյալներով՝ իսրայելացի ոստիկանները հավատացյալներին ուժով ստիպել են հեռանալ Ալ Աքսայից՝ կիրառելով արցունքաբեր գազ, ռետինե գնդակներ եւ լուսաղմկահան նռնակներ: Մայիսի 11-ին պաղեստինյան Dunya Al Watan ռադիոկայանը հայտնել Է, որ իսրայելացի ուժայինները հեռանում են Ալ Աքսայից պահեստային մուտքերից, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Over 610 Palestinians injured in clashes with Israeli police in East Jerusalem
YEREVAN, MAY 11, ARMENPRESS. The number of Palestinians injured in clashes with Israeli law enforcers in East Jerusalem exceeded 610, TASS reports citing Palestinian daily Al-Quds.
“At least 612 Palestinians sustained injuries in the course of the day in the area of Temple Mount and the Old City of Jerusalem”, the daily cited its source as saying.
Al-Quds reported earlier that the violence erupted on Monday after Israeli police entered Al-Aqsa Mosque in the Old City of Jerusalem and used rubber bullets, tear gas and stun grenades against people inside the building. Hundreds of Palestinians were reported to be injured in the following clashes with the Israeli police force in East Jerusalem.
Shortly before midnight, Israeli media sources reported that Palestinian militants fired about 150 rockets into the territory of Israel and dozens of them were intercepted by air defense systems. Israel launched in return missile attacks against Palestinian militants on the territory of Gaza.