Պուտինն ու Մակրոնը հեռախոսազրույցում քննարկել են ԼՂ հարցը
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինն ու Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը հեռախոսազրույցի ընթացքում, ի թիվս այլ հարցերի, քննարկել են Լեռնային Ղարաբաղի շուրջ իրավիճակը: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնում է Կրեմլի պաշտոնական կայքէջը:
«Գոհունակությամբ արձանագրվել է, որ իրադրությունը մնում է հանգիստ, շարունակվում է Ռուսաստանի եւ Ադրբեջանի նախագահների եւ Հայաստանի վարչապետի ՝ Լեռնային Ղարաբաղի վերաբերյալ 2020 թվականի նոյեմբերի 9-ի և 2021 թվականի հունվարի 11-ի հայտարարությունների իրագործման պլանային աշխատանքը: Երկուստեք պատրաստակամություն է հայտնվել համակարգելու Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման տարբեր ասպեկտներ, այդ թվում ' ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի գծով», - ասվում է հաղորդագրությունում:

YEREVAN, APRIL 26, ARMENPRESS. President of Russia Vladimir Putin and French President Emmanuel Macron had a phone conversation, during which discussed the situation over Nagorno Karabakh, inter alia, ARMENPRESS was informed from the official website of the Kremlin.
''The sides recorded with satisfaction that the situation remains calm. The works for the implementation of the November 9, 2020 and January 11, 2021 statements signed between the Presidents of Russia, Azerbaijan and the Prime Minister of Armenia continues. Both sides expressed readiness to coordinate different aspects of Nagorno Karabakh conflict settlement, including in the direction of the OSCE Minsk Group'', reads the press release.