ԱԺ նախագահը ստորագրել է «ՀՀ ընտրական օրենսգրքում» փոփոխություններ և լրացումներ նախատեսող օրենքը
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը ստորագրել է ««ՀՀ ընտրական օրենսգիրք» սահմանադրական օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին» օրենքը: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում է խորհրդարանի պաշտոնական կայքը:
«Ապրիլի 26-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը ստորագրել է ապրիլի 1-ին Ազգային ժողովի արտահերթ նիստում ընդունված ««ՀՀ ընտրական օրենսգիրք» սահմանադրական օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին» օրենքը»,- ասված է հաղորդագրությունում:
Հանրապետության նախագահն օրենքի ընդունումից հետո 21-օրյա ժամկետում չէր ստորագրել օրենքը և չէր վիճարկել դրա սահմանադրականությունը, իսկ այդ ժամկետի լրանալուց հետո օրենքի ստորագրման լիազորությունը ՀՀ Սահմանադրության 129-րդ հոդվածի 3-րդ մասի համաձայն՝ փոխանցվել էր ԱԺ նախագահին:

Председатель НС Армении подписал закон о внесении изменений в "Избирательный кодекс РА".
ЕРЕВАН, 26 АПРЕЛЯ, АРМЕНПРЕСС. Председатель НС Армении Арарат Мирзоян подписал конституционный закон «О внесении изменений и дополнений в Избирательный кодекс РА». Как сообщает «Арменпресс», об этом сообщает официальный сайт парламента.
«26 апреля спикер НС РА Арарат Мирзоян подписал закон «О внесении изменений и дополнений в Конституционный закон «Избирательный кодекс Республики Армения», принятый на внеочередном заседании Национального Собрания РА 1 апреля», - говорится в сообщении.
В течение 21 дня после принятия закона Президент Республики не подписал закон, не оспорил его конституционность, и по истечении этого срока право подписи закона, в соответствии с частью 3 статьи 129 Конституции РА, было передано председателю НС.