Արմեն Սարգսյանն ընդունել է Հայաստանում Ճապոնիայի դեսպան Ջուն Յամադային
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ճապոնիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Ջուն Յամադային՝ մեր երկրում վերջինիս դիվանագիտական առաքելության ավարտի առթիվ: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Նախագահ Սարգսյանը շնորհակալություն է հայտնել դեսպանին հայ-ճապոնական հարաբերությունների զարգացմանն ուղղված նրա ջանքերի ու անձնական ներդրման համար: Նախագահը կարևորել է միջպետական կապերի հետագա խորացումը երկու երկրների միջև:
Դեսպան Ջուն Յամադան նշել է, որ հեռանում է ջերմ տպավորություններով և շարունակելու է մնալ Հայաստանի լավ բարեկամը:

Армен Саркисян принял посла Японии в Армении Джуна Ямаду
Президент Республики Армения Армен Саркисян в связи с завершением дипломатической миссии в нашей стране принял чрезвычайного и полномочного посла Японии в Республике Армения Джуна Ямаду. Об этом «Арменпресс» сообщили в Управлении по связям с общественностью Аппарата президента Армении.
Президент Саркисян выразил послу благодарность за его усилия и личный вклад в развитие армяно-японских отношений. Президент отметил важность дальнейшего углубления межгосударственных связей между двумя странами.
Посол Джун Ямада ответил, что он уезжает из Армении с теплыми впечатлениями и останется хорошим другом Армении.