«Լուսավոր Հայաստան»-ն ընդունում է նախագահի հանդիպման հրավերը
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ազգային ժողովի «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցությունն ընդունում է նախագահ Արմեն Սարգսյանի հանդիպման հրավերը՝ մասնակցելու երկրում ներքաղաքական իրավիճակի վերաբերյալ քննարկման և լուծումներ գտնելու: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնել է խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը:
«Ի պատասխան Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանի կողմից երեկ տարածված հայտարարության` «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցության և ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության անունից հայտարարում եմ, որ ընդունում ենք հրավերն ու պատրաստ ենք մասնակցել ցանկացած քննարկման, որտեղ հնարավոր կլինի վերականգնել քաղաքացիական համերաշխությունն ու ուղիներ գտնել երկիրը խորը ճգնաժամից հանելու համար»,-նշել է Մարուքյանը:
ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանը մարտի 10-ին տարածած հայտարարությամբ երկրում ստեղծված ներքաղաքական իրավիճակի քննարկման և ճգնաժամը հաղթահարելուն ուղղված փոխընդունելի լուծումներ գտնելու նպատակով ՀՀ վարչապետին,խորհրդարանական խմբակցությունների ղեկավարներին և Հայրենիքի փրկության շարժման ղեկավարներին մարտի13-ին,ժամը12:00-ին հրավիրել է հանդիպման նախագահական նստավայրում:

“Просвещенная Армения” принимает предложение президента о встрече
Фракция “Просвещенная Армения” Национального собрания Республики Армения принимает предложение Президента Армена Саркисяна принять участие в обсуждении внутриполитической ситуации в стране и в поиске путей решений. Как передает «Арменпресс», об этом сообщил руководитель фракции Эдмон Марукян.
“В ответ на предложение, распространенное вчера Президентом республики Арменом Саркисяном, от имени партии “Просвещенная Армения” и фракции Национального собрания “Просвещенная Армения”, я заявляю, что мы принимаем его и готовы участвовать в любом обсуждении, на котором можно будет восстановить гражданскую солидарность и найти пути вывода страны из глубокого кризиса”, - сказал Марукян.
В обращении от 10 марта Президент Армении Армен Саркисян пригласил Премьер-министра, лидеров парламентских фракций и лидеров “Движения за спасение отечества” в резиденцию президента на встречу, которая состоится 13 марта в 12:00. Должны быть обсуждены взаимоприемлемые решения разрешения внутриполитической ситуации в стране.