«Լուսավոր Հայաստան»-ն ընդունում է նախագահի հանդիպման հրավերը
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ազգային ժողովի «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցությունն ընդունում է նախագահ Արմեն Սարգսյանի հանդիպման հրավերը՝ մասնակցելու երկրում ներքաղաքական իրավիճակի վերաբերյալ քննարկման և լուծումներ գտնելու: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնել է խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը:
«Ի պատասխան Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանի կողմից երեկ տարածված հայտարարության` «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցության և ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության անունից հայտարարում եմ, որ ընդունում ենք հրավերն ու պատրաստ ենք մասնակցել ցանկացած քննարկման, որտեղ հնարավոր կլինի վերականգնել քաղաքացիական համերաշխությունն ու ուղիներ գտնել երկիրը խորը ճգնաժամից հանելու համար»,-նշել է Մարուքյանը:
ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանը մարտի 10-ին տարածած հայտարարությամբ երկրում ստեղծված ներքաղաքական իրավիճակի քննարկման և ճգնաժամը հաղթահարելուն ուղղված փոխընդունելի լուծումներ գտնելու նպատակով ՀՀ վարչապետին,խորհրդարանական խմբակցությունների ղեկավարներին և Հայրենիքի փրկության շարժման ղեկավարներին մարտի13-ին,ժամը12:00-ին հրավիրել է հանդիպման նախագահական նստավայրում:

YEREVAN, MARCH 11, ARMENPRESS. The parliamentary Bright Armenia opposition faction is accepting President Armen Sarkissian’s invitation to a discussion over the domestic political crisis, the party’s leader, lawmaker Edmon Marukyan announced.
On March 10, President Sarkissian said he is inviting Prime Minister Nikol Pashinyan, the leaders of all three parliamentary factions, as well as the heads of the Homeland Salvation Movement (which is staging numerous protests against Pashinyan in the streets) to a meeting to find mutually accepted solutions to the crisis.
“We accept the invitation and we are ready to participate in any discussion where it will be possible to restore civil solidarity and find ways to save the country from the deep crisis,” Marukyan said.
The other parliamentary factions, the Homeland Salvation Movement and the PM are yet to respond to the President’s call.