Արամ MP3-ն և Գուրգեն Դաբաղյանը նորովի մեկնաբանությամբ են ներկայացրել «Թամզարա» ստեղծագործությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արամ MP3-ը և Գուրգեն Դաբաղյանը հանդես են եկել համատեղ աշխատանքով: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ նրանք նորովի մեկնաբանությամբ են ներկայացրել ժողովրդական «Թամզարա» ստեղծագործությունը:
Երաժշտության գործիքավորումն իրականացրել է Նիկ Եգիբյանը, Youtube-ում տեղադրված հոլովակի անիմացիայի հեղինակն Արամայիս Հայրապետյանն է:
Ըստ Կոմիտասի՝ «Թամզարան» հարսանեկան երգ-պար է, որտեղ գլխավոր դերը վերապահվել է գյովընդբաշուն (պարագլուխ) ու նրա օգնականին: Իսկ հարսն անպայման կանգնում էր քավորի` կնքահոր կողքը: Այժմ «Թամզարան» կորցրել է իր երբեմնի ծիսական նշանակությունը և կատարվում է գրեթե բոլոր համայնքային միջոցառումների ու խնջույքների ժամանակ:
2020թ. սեպտեմբերի 14-ին Արամ MP3-ն և Ֆելիքս Խաչատրյանը (3.33) նոր մոտեցմամբ ներկայացրել էին «Քոչարի» ստեղծագործությունը:

Aрам MP3 и Гурген Дабагян представили «Тамзару» в новой интерпретации
ЕРЕВАН, 8 МАРТА, АРМЕНПРЕСС. Арам MP3 և Гурген Дабагян исполнил совместное произведение. Как сообщает «Арменпресс», они представили народную песню «Тамзара» в новой интерпретации.
Музыкальную аранжировку осуществил Ник Эгибян, автором анимации размещенного на Youtube видео является Арамаис Айрапетян.
По словам Комитаса, «Тамзаран» - это свадебная песня и танец, где главная роль отведена Гёвендбашу (главарю) и его помощнику. При этом, невеста непременно стояла рядом со своим крестным отцом. Сейчас «Тамзара» потеряла былое ритуальное значение, ее проводят практически на всех общественных мероприятиях и вечеринках.
2020 г. 14 сентября Арам MP3 и Феликс Хачатрян (3.33) представили новый подход к произведению «Кочари».