Մարտակերտի զորամասերից մեկի հարակից տարածքում հայտնաբերվել է մեկ զոհված զինծառայողի մասունք. Արցախի ԱԻՊԾ
Մարտակերտի զորամասերից մեկի հարակից տարածքում հայտնաբերվել է մեկ զոհված
զինծառայողի մասունք. Արցախի ԱԻՊԾ
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Մարտի 2-ին՝ օրվա երկրորդ կեսին Մարտակերտի զորամասերից մեկի հարակից տարածքում զինվորները հայտնաբերել են մեկ զոհված զինծառայողի մասունք: Ինչպես փոխանցում է «Արմենպրես»-ը, այդ մասին տեղեկացնում է Արցախի արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայությունը։
«Արցախի հարավային թեւում՝ Ադրբեջանի վերահսկողության տակ անցած վայրերում, այսօր իրականացված որոնումներն արդյունք չեն տվել: Աշխատանքների արդյունքում զոհված զինծառայողի կամ քաղաքացիական անձանց աճյուններ չեն հայտնաբերվել:
Օրվա երկրորդ կեսին Մարտակերտի զորամասերից մեկի հարակից տարածքում զինվորները հայտնաբերել են մեկ զոհված զինծառայողի մասունք: Դատաբժշկական փորձաքննությունը կպարզի վերջինիս ինքնությունը:
Որոնումները կշարունակվեն վաղը: Ուղղությունների մասին կհայտնենք առավոտյան:
Նշենք, որ զինադադարից հետո մինչ այսօր հայտնաբերվել է ընդհանուր 1486 աճյուն»,– ասված է հաղորդագրության մեջ:

В Мартакерте обнаружены останки одного военнослужащего
2 марта во второй половине дня в Мартакерте военнослужащие обнаружили останки одного погибшего солдата возле одной из воинских частей. Как передает Арменпресс, об этом сообщает Государственная служба по чрезвычайным ситуациям Арцаха.
Проведенные сегодня поисковые работы на подконтрольных Азербайджану территориях южной части Арцаха не дали никаких результатов. Тел погибших солдатов или мирных жителей при поисковых работах не было обнаружено.
Во второй половине дня возле одной из воинских частей в Мартакерте солдаты обнаружили останки одного убитого военнослужащего. Судебно-медицинская экспертиза установит личность последнего.
Поисковые работы продолжатся завтра. Отмечается, что всего после прекращения огня было обнаружено 1486 тел.