Հայաստանում հաստատվել է կորոնավիրուսի 223 նոր դեպք
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Փետրվարի 20-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 170234 դեպք, որոնցից 161903-ն` առողջացած, 3159-ը` մահվան ելքով:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ առողջապահության նախարարությունից, կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 4373 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 700797 թեստավորում:
«Այսպիսով` երեկ կատարվել է 3509 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 223 նոր դեպք: Ունենք 113 առողջացած և 1 մահվան դեպք:
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 2 դեպք, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 799 է»,- ասված է հաղորդագրության մեջ:

COVID-19: в Армении подтверждено 223 новых случая
По состоянию на  11:00 часов  20 февраля в Армении  было подтверждено 170 234 случая заболевания коронавирусом: из них 161903 человека выздоровели, 3159 - скончались.
Как сообщили Арменпресс в Министерстве здравоохранения Республики Армения, в настоящее время лечение от коронавируса получают 4373 пациента. Всего было проведено 700.797 тестов.
«Таким образом, вчера было проведено 3509 тестов, из которых подтверждено 223 новых случая заболевания коронавирусом. У нас 113 случаев выздоровления и 1 случай смерти.
Накануне зарегистрировано 2 случая смерти, когда пациенты  болели коронавирусной инфекцией, но смерть наступила от другого заболевания. Всего таких случаев 799», - говорится в сообщении.