ՊՆ-ն, ԳՇ-ն և ԱԱԾ-ն աշխատում են Սյունիքում անվտանգության միջավայրի ապահովման ուղղությամբ
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Սյունիքի հարցերով զբաղվող աշխատանքային խմբի երրորդ նիստը տեղի է ունենալու փետրվարի 19-ին: Աշխատանքային խումբը ղեկավարում է վարչապետի խորհրդական Ռոբերտ Ղուկասյանը։ Կառավարության նիստում նա նշեց, որ ներկա դրությամբ բնակչությանը հուզող հիմնական հարցն անվտանգության միջավայրի ապահովումն է, որի հետ կապված Զինված ուժերի գլխավոր շտաբը, Պաշտպանության նախարարությունը և ԱԱԾ սահմանապահ զորքերն աշխատում են։
«Արտակարգ իրավիճակների նախարարության հետ համատեղ քննարկում ենք Սյունիքի մարզի բնակավայրերում քաղպաշտպանության հենակետերի տեղադրման հետ կապված հարցերը և Գորիս-Սիսիան ճանապարհահատվածի խնդիրը, քանի որ ձմռան ամիսներին հաճախակի տեղի են ունենում ճանապարհների փակման հարցեր։ Շուռնուխ բնակավայրում իրենց տները կորցրած ընտանիքների համար կառուցվում է նոր թաղամաս, միաժամանակ իրենք պետության կողմից աջակցություն կստանան մինչև իրենց բնակարանների կառուցումը»,- «Արմենպրես»-ին փոխանմամբ, ասաց Ղուկասյանը:

Defense Ministry, General Staff, NSS are ensuring security environment in Syunik - government says
YEREVAN, FEBRUARY 18, ARMENPRESS. The third meeting of the Syunik Task Force dealing with the province’s issues will be held on February 19. The task force is headed by PM Pashinyan’s advisor Robert Ghukasyan.
Ghukasyan said at the Cabinet meeting that right now the main issue of concern for the population in the province is the security environment. He said that the General Staff of the Armed Forces, the Ministry of Defense and the National Security Service Border Troops are working to ensure it.
The Ministry of Emergency Situations is also engaged in the works, namely for the installation of civil protection positions in communities.
“A new district is being built in the village of Shurnukh for the families who lost their homes, and at the same time they will receive state support until their homes are constructed,” Ghukasyan said.