Արցախում հայտնաբերվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 4 նոր դեպք
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 18 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախում փետրվարի 17-ին իրականացված 36  թեստավորման արդյունքում  հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 4 նոր դեպք: «Արմենպրես»-ին այս մասին տեղեկացնում են Արցախի առողջապահության նախարարությունից՝ մանրամասնելով,որ վարակակիրները նախկինում հաստատված օջախների կոնտակտավորներ են:
«Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 1 վարակակիր, իսկ թեթև ձևերը ամբուլատոր բուժում են ստանում տնային պայմաններում: Արցախում կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով 2021 թվականի ընթացքում  իրականացվել է 2873 քաղաքացու հետազոտություն, որից 499-ի մոտ արձանագրվել է թեստի դրական պատասխան։ Հանրապետությունում, ընդհանուր առմամբ, հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 2383 դեպք: Կատարվել է 20 հազար 321 թեստավորում»,-նշել են նախարարությունից՝ հորդորելով պահպանել կորոնավիրուսային վարակի տարածումը կանխարգելող միջոցները:

В Арцахе подтверждено 4 новых случая COVID-19
В Арцахе 17 февраля проведено 36 тестов, Ъ из которых 1 оказались с положительным результатом. Об этом «Арменпресс» сообщили в Министерстве здравоохранения Арцаха, добавив, что инфицированные - контактные лица из ранее подтвержденных очагов.
“От коронавирусной болезни на данный момент стационарное лечение получает 1 пациент, больные с легкими формами получают амбулаторное лечение в домашних условиях. В общей сложности в Арцахе в 2021 г. проведено 2 873 тестов на COVID-19, из которых 499 оказались с положительным результатом. Всего в Арцахе подтверждено 2 383 случаев COVID-19, проведено 20 321тестов”, - сообщают в министерстве, призывая для предотвращения распространения коронавирусной инфекции соблюдать все меры, установленные Министерством здравоохранения Арцаха.