Քաղցկեղ ունեցող երեխաների համար նախաձեռնվել է «Այս պայքարում միասին ենք» միջոցառումը
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Մանկական քաղցկեղի դեմ պայքարի միջազգային օրվա շրջանակներում պրոֆ. Ռ. Հ. Յոլյանի անվան Արյունաբանական կենտրոնի Հայաստանի մանկական քաղցկեղի և արյան հիվանդությունների կենտրոնը և «Սիթի օֆ սմայլ» բարեգործական հիմնադրամը համատեղ նախաձեռնել են «Այս պայքարում միասին ենք» խորագրով միջոցառում:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին մամուլի ասուլիսի ժամանակ ասաց Հայաստանի մանկական քաղցկեղի և արյան հիվանդությունների կենտրոնի ղեկավար Գևորգ Թամամյանը:
«Կենտրոնում բուժում ստացող երեխաները բացիկներ կպատրաստեն և կուղարկեն 557 բժշկական կենտրոններում բուժում ստացող քաղցկեղ ունեցող երեխաներին: Միջոցառման նպատակն է զորակցություն հայտնել քաղցկեղ ունեցող աշխարհի բոլոր երեխաներին, և ցույց տալի, որ քաղցկեղի դեմ պայքարում բոլորս միասին ենք»,- նշեց Թամամյանը:
2002 թվականից ամբողջ աշխարհն ամեն տարի փետրվարի 15-ը նշում է որպես մանկական քաղցկեղի դեմ պայքարի համաշխարհային օր:

Мероприятие “Мы вместе в этой борьбе” для детей, больных онкологией
В рамках Международного дня борьбы с онкологией Центр детских онкологических заболеваний и болезней крови Института гематологии им. проф. Р. Еоляна, и благотворительный Фонд «Город улыбок» совместно инициировали мероприятие под названием «Мы вместе в этой борьбе».
Как сообщает «Арменпресс», об этом на пресс-конференции заявил руководитель Центра детских онкологических заболеваний и болезней крови Армении Геворг Тамамян.
«Дети, проходящие лечение в центре, приготовили открытки, которые отправят другим больным детям, проходящим лечение в 557 медицинских центрах в разных странах мира. Цель мероприятия - поддержка всем больным детям, мы все вместе в этой борьбе с раком”, - отметил Тамамян.