Մարուքյանն «Ազատությո՛ւն Ադրբեջանում պահվող հայ ռազմագերիներին» գրությամբ պաստառ է պարզել ԵԽԽՎ-ում
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ազգային ժողովի «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար, Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովում Հայաստանի պատվիրակության անդամ Էդմոն Մարուքյանն «Ազատությո՛ւն Ադրբեջանում պահվող հայ ռազմագերիներին» գրությամբ պաստառ է պարզել ԵԽԽՎ-ում:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այս մասին Մարուքյանը տեսանյութ է հրապարակել «Ֆեյսբուքի» իր էջում:
«ԵԽԽՎ նիստն սկսեցինք մեր բողոքի ձայնը բարձրացնելով և պահանջելով՝ միջազգային ճնշում գործադրել Ադրբեջանի նկատմամբ՝ հայ ռազմագերիներին և քաղաքացիական անձանց օր առաջ ազատ արձակելու պահանջով»,- նշել է Մարուքյանը:
Ստրասբուրգ քաղաքում հունվարի 25-28-ն անցկացվում է Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի ձմեռային նստաշրջանը:

YEREVAN, JANUARY 25, ARMENPRESS. Opposition lawmaker Edmon Marukyan from the LHK party, who is a member of the Armenian delegation to the Parliamentary Assembly to the Council of Europe (PACE), is raising awareness on the Armenian prisoners of war of the 2020 Artsakh War who are still in Azeri custody, in an attempt to make the international community exert pressure on Azerbaijan to release them.
He released a video from the PACE winter sitting from Strasbourg, showing himself displaying a “Freedom To The Armenian Prisoners of War Kept In Azerbaijan” sign before the session began.
“We started the PACE session by raising our voice of protest and demanding to exert international pressure upon Azerbaijan with the demand of immediately releasing the Armenian prisoners of war and civilian captives,” Marukyan said.