Հայտարարվում է «Կոնդ» թաղամասի զարգացման էսքիզ-նախագծի մրցույթ
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ փոխվարչապետ ՏիգրանԱվինյանիգրասենյակն ու ՀՀ քաղաքաշինության կոմիտեն հանդես են գալիսԵրևանքաղաքի Կոնդ թաղամասիպատմաքաղաքաշինականմիջավայրի զարգացման, վերակենդանացման, զբոսաշրջային ենթակառուցվածքների զարգացման նպատակովհայեցակարգայինէսքիզ-նախագծի մշակմանճարտարապետաքաղաքաշինականմրցույթի կազմակերպման համատեղ նախաձեռնությամբ: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանի գրասենյակից:
«Հանրային իրազեկման նպատակով մրցութային փաթեթի նախագիծը տեղադրվում էwww.minurban.amկայքումհետևյալհղմամբ՝http://minurban.am/am/announcements/others:
Խնդրում ենք Ձեր առաջարկություններն ու դիտողությունները ներկայացնելinfo@minurban.amէլեկտրոնային հասցեինմինչև2021 թվականի փետրվարի 1-ը՝ «Կոնդ. Քաղաք քաղաքի մեջ» վերտառությամբ»,- ասված է հաղորդագրության մեջ:

Объявлен конкурс на эскиз-проект развития квартала Конд
Офис вице-премьера Тиграна Авиняна и Комитет по градостроительству Армении выступают с совместной инициативой по организации архитектурно-градостроительного конкурса по разработке концептуального эскиза-проекта развития историко-градостроительной среды в квартале Еревана Конд. Об этом «Арменпресс» сообщили в офисе вице-премьера Армении Тиграна Авиняна.
“Для информирования общественности проект конкурсного пакета размещен на сайте www.minurban.am по следующей ссылке: http://minurban.am/am/announcements/others
Свои предложения и замечания просим представлять на электронный адрес [email protected] под заголовком “Конд. Город в городе” до 1 февраля 2021 года”, - говорится в сообщении офиса вице-премьера.