Պուտինը ՌԴ անվտանգության խորհրդի անդամների հետ քննարկել է ԼՂ հակամարտության կարգավորման հարցը
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտին տեսակոնֆերանսի ռեժիմով խորհրդակցություն է անցկացրել Ռուսաստանի Դաշնության Անվտանգության խորհրդի մշտական անդամների հետ: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին հաղորդագրություն է տարածել Կրեմլի մամուլի ծառայությունը:
Վլադիմիր Պուտինը խորհրդակցության մասնակիցներին տեղեկացրել է հունվարի 11-ին Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի եւ Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման շուրջ կայացած եռակողմ բանակցությունների արդյունքների մասին: Քննարկվել են նաեւ Ռուսաստանի ներքին եւ արտաքին քաղաքականության արդիական հարցեր:

YEREVAN, JANUARY 15, ARMENPRESS. Russian President Vladimir Putin held a consultation today in a video-conference mode with the permanent members of the Security Council, the Kremlin press service reports.
Putin informed the Security Council members about the results of the January 11 talks held with Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan and Azerbaijani President Ilham Aliyev in Moscow over the settlement of the Nagorno Karabakh conflict.
The Russian leader and the Security Council members also discussed relevant issues of the country’s domestic and foreign policy.