Զոհված 7 զինծառայողի աճյուն է հայտնաբերվել Ֆիզուլու, Ջաբրայիլի և Արցախ- Սյունիքի մարզի հատվածներում
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 13 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Մարտական գործողությունների Ֆիզուլու, Ջաբրայիլի ուղղություններում, ինչպես նաև Արցախի ու Սյունիքի մարզի միջանկյալ հատվածում իրականացված որոնողական աշխատանքների արդյունքում հայտնաբերվել է ևս 7 զինծառայողի աճյուն: Այս մասին «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում տեղեկացրեց Արցախի արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետ Հունան Թադևոսյանը:
«Ընդհանուր առմամբ՝ առայսօր մարտական գործողությունների հատվածներում հայտնաբերված զոհված զինծառայողների և քաղաքացիական անձանց թիվը 1229 է: Այսօր որոնողական աշխատանքներ են իրականացվում Քարինտակի, Մատաղիսի և Թալիշի հատվածներում»,-հայտնեց Թադևոսյանը:

More bodies retrieved from combat zones amid ongoing search operations in Artsakh
STEPANAKERT, JANUARY 13, ARMENPRESS. Search and rescue teams looking for the remains of the Karabakh war victims have found the bodies of 7 servicemen in Fizuli and Jabrayil, as well as the section between Artsakh and the Syunik province, bringing the total number of retrieved bodies since the war ended to 1229, the Artsakh authorities said.
Artsakh State Service of Emergency Situations spokesperson Hunan Tadevosyan told ARMENPRESS that they are now conducting search operations in Karintak, Mataghis and Talish.