ՀՀ պաշտպանության նախարարն այցելել է զինվորական հոսպիտալ
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ պաշտպանության նախարար Վաղարշակ Հարությունյանը դեկտեմբերի 11-ին այցելել է ՀՀ ՊՆ կենտրոնական կլինիկական զինվորական հոսպիտալ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ պաշտպանության նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, հոսպիտալի բուժանձնակազմը նախարարին ներկայացրել է ռազմական գործողությունների ընթացքում վիրավորում ստացած զինծառայողներին և պահեստազորայիններին ցուցաբերվող բուժօգնության հետ կապված աշխատանքները: Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը շնորհակալություն է հայտնել հոսպիտալի բժշկական անձնակազմին՝ իրենց առաքելությունը պատվով իրականացնելու համար։
«Վաղարշակ Հարությունյանը շրջել է հոսպիտալի բաժանմունքներում, զրուցել զինծառայողների հետ և շուտափույթ ապաքինում մաղթել։ Պաշտպանության նախարարը գերատեսչական պարգևներով է պարգևատրել պատերազմում հերոսաբար կռված տղաներին:
Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը ԶՈՒ ռազմաբժշկական վարչության և ՊՆ կենտրոնական կլինիկական զինվորական հոսպիտալի պետերի հետ քննարկել է պատերազմի օրերին ռազմաբժշկական ծառայության գործողությունները և հանձնարարականներ տվել հետագա աշխատանքների կազմակերպման ուղղությամբ»,- նշված է հաղորդագրության մեջ:

Министр обороны Армении посетил Центральный клинический военный госпиталь
Министр обороны Армении Вагаршак Арутюнян 11 декабря посетил Центральный клинический военный госпиталь министерства обороны.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе МО Армении, медперсонал госпиталя представил министру работу по оказанию медицинской помощи военнослужащим и резервистам, получившим ранения в ходе боевых действий. Глава Минобороны поблагодарил медперсонал госпиталя за достойное выполнение миссии.
Вагаршак Арутюнян обошел отделения больницы, побеседовал с военнослужащими и пожелал им скорейшего выздоровления. Министр обороны наградил молодых людей, героически сражавшихся на войне, ведомственными наградами.
Министр обороны обсудил с руководителями Военно-медицинского управления Вооруженных сил и Центрального клинического военного госпиталя Минобороны действия военно-медицинской службы во время войны и дал указания по организации дальнейшей работы.