ԱՆ դատաբժշկական ծառայությունը փորձաքննել է 2425 զոհված զինծառայողի մարմին. նախարար
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Առողջապահության նախարարության դատաբժշկական ծառայությունը փորձաքննել է Արցախի նկատմամբ Ադրբեջանի սանձազերծած պատերազմի հետևանքով 2425 զոհված զինծառայողի մարմին: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այս մասին Ազգային ժողովում լրագրողների հետ զրույցում ասաց Առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը:
«Մեր դատաբժշկական ծառայությունը, երեկ երեկոյան տվյալներով, փորձաքննել է 2425 զոհված զինծառայողի մարմին»,- ասաց Թորոսյանը:
Նախարարը նշեց, որ այդ դիերից չճանաչված է մոտ 250-ը:
Արցախի Հանրապետության պաշտպանության բանակը մինչ այս պահը հրապարակել է Հայրենիքի պաշտպանության համար մղված մարտերում նահատակված1586 զինծառայողի անուն:

Служба судебно-медицинской экспертизы обследовала тела 2425 военнослужащих: министр
Служба судебно-медицинской экспертизы министерства здравоохранения Армении обследовала тела 2425 военнослужащих, погибших в развязанной Азербайджаном против Арцаха войне. Как сообщает Арменпресс, об этом сказал министр здравоохранения Арсен Торосян в беседе с журналистами в Национальном Собрании.
«По данным по состоянию на вчерашнюю ночь, наша Служба судебно-медицинской экспертизы обследовала тела 2425 погибших военнослужащих», - сказал Торосян.
Министр отметил, что около 250 из этих тел не опознаны.
Армия обороны Республики Арцах опубликовала имена 1586 военнослужащих, погибших в боях за защиту Родины.