Շարունակվում է զոհվածների մարմինների նույնականացման գործընթացը. ՊՆ
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Շարունակվում է մարտական գործողությունների ընթացքում զոհվածների մարմինների նույնականացման գործընթացը՝ հնարավոր բոլոր ժամանակակից միջոցների օգտագործմամբ: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը տեղեկացնում է, որ գործընթացին զուգահեռ՝ մարտական գործողությունների շրջաններում ՌԴ խաղաղապահ զորակազմի և ԿԽՄԿ ներգրավմամբ շարունակաբար իրականացվում են անհայտ կորածների որոնման և հայտնաբերման, մարմինների դուրսբերման և փոխանակման աշխատանքներ:
Մարտական գործողությունների ընթացքում գերության մեջ հայտնված կամ գտնվելու վայրն անհայտ զինծառայողների և այլ անձանց վերաբերյալ տվյալների ճշտման համար անհրաժեշտ է դիմել ձևավորված աշխատանքային հանձնաժողովին՝ 81-35 և +374 12 28-89-80 հեռախոսահամարներով:

Процесс опознания тел погибших продолжается: Министерство обороны
Процесс опознания тел погибших в ходе боевых действий продолжается с использованием всех возможных современных средств.
Как  передает Арменпресс, Минобороны Армении сообщает, что параллельно с процессом, в районах боевых действий, с привлечением российских миротворческих сил и МККК, проводится поиск и обнаружение пропавших без вести, вывоз тел и обмен пленными.
Для уточнения  информации о военнослужащих или иных лицах, взятых в плен во время боевых действий или чье местонахождение  неизвестно, а  также иных лиц, необходимо связаться с сформированной рабочей комиссией по телефонам 81-35 и +374 12 28-89-80.