Հայաստանում հաստատվել է COVID-19-ի 1472 նոր դեպք. ապաքինվել է 1989 քաղաքացի
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանում նոյեմբերի 14-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 115855 դեպք, որոնցից 74105 -ն` առողջացած:
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 39564 պացիենտ: Վերջին 24 ժամում արվել է 3697 թեստավորում, իսկ ընդհանուր առմամբ` 460606 թեստավորում: Այսպիսով` կա կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 1472 նոր դեպք և 1989 առողջացած։
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսային հիվանդությունից արձանագրվել է մահվան 1738 (ավելացել է ևս 41-ով) դեպք:
Արձանագրվել է նաև մահվան 8 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 448 է:

YEREVAN, NOVEMBER 14, ARMENPRESS. 1472 new COVID-19 cases were recorded over the past 24 hours, bringing the cumulative total number of confirmed cases to 115855, the Armenian Centers for Disease Control reported. 3697 tests were conducted.
With 1989 reported recoveries over the past day, the total number of recoveries reached 74105.
41 people died from COVID-19 complications, bringing the death toll to 1738. This number doesn’t include the deaths of 448 other people (8 in the past 24 hours) infected with the virus, who died because of other pre-existing illnesses, according to healthcare authorities.