Արցախի նախագահը Հայաստանի քաղաքական ուժերին քննարկումների համար Ստեփանակերտ այցելելու կոչ է հղել
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 10 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանը դիմել է Հայաստանի խորհրդարանական և արտախորհրդարանական քաղաքական ուժերին այցելել Ստեփանակերտ՝ տեղում քննարկումներ ծավալելու համար: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ Արայիկ Հարությունյանն այս մասին գրել է «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում:
«Ստեղծված բարդ քաղաքական իրավիճակը մեր իրականության մեջ ինքնաբերաբար նոր օրակարգ է ձևավորել: Այն հայկական քաղաքական դաշտի հիմնական դերակատարների հետ քննարկելու և եղած ամբողջ տեղեկատվությունը ներկայացնելու նպատակով դիմում եմ ՀՀ խորհրդարանական և արտախորհրդարանական ուժերին՝ Ստեփանակերտ այցելելու և տեղում քննարկումներ ծավալելու համար: Վաղը՝ նոյեմբերի 11-ին, պատրաստ եմ ընդունելու ՀՀ Ազգային ժողովում ներգրավված քաղաքական ուժերի ղեկավար կազմերին:  Այնուհետև հանդիպումների շարքը, ըստ նախատեսվածի, պատրաստ եմ շարունակելու նաև արտախորհրդարանական ուժերի հետ»,- գրել է Հարությունյանը:

Artsakh President calls on Armenia’s political forces to visit Stepanakert for discussions
STEPANAKERT, NOVEMBER 10, ARMENPRESS. President of Artsakh Arayik Harutyunyan has applied to Armenia’s parliamentary and extra-parliamentary political forces proposing to visit Stepanakert for discussions, the President said in a statement on Facebook.
“The current complex political situation has automatically formed a new agenda in our reality. In order to discuss it with the main role-players of the Armenian political field and present the whole existing information I apply to Armenia’s parliamentary and extra-parliamentary forces to visit Stepanakert and hold discussions at the scene.
Tomorrow, on November 11, I am ready to host the executives of political parties represented in the Parliament of Armenia. Then, I am ready to continue the series of meetings also with the extra-parliamentary forces as envisaged”, he said.