ԱԺ-ի մոտ հավաքված մի խումբ անձինք ծեծի են ենթարկել խորհրդարանի խոսնակ Արարատ Միրզոյանին
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Ազգային ժողովի մոտ հավաքված մի խումբ անձինք ծեծի են ենթարկել Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանին։ Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, համացանցում տեսանյութ է հրապարակվել, որտեղ երևում է, թե ինչպես են շրջափակում Միրզոյանի մեքենան, որից հետո նրան հանում մեքենայից և ծեծի ենթարկում։ Ներկայումս դեռ պարզ չէ, թե ինչ վիճակում է Արարատ Միրզոյանը։
Դեռևս չհաստատված տեղեկություններով նրան տեղափոխել են հիվանդանոց` չնայած շտապօգնության մեքենան մեծ դժվարությամբ փորձում էր ճեղքել մարդկանց բազմությունն ու հասնել Միրզոյանին, սակայն չէր ստացվում։
ՀՀ կառավարության շենքի և խորհրդարանի առջև մարդիկ են հավաքվել` վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի` պատերազմը դադարեցնելու մասին փաստաթղթի ստորագրման մասին հայտարարելուց հետո։
Ռուսաստանի, Հայաստանի և Ադրբեջանի նախագաները ղարաբաղյան պատերազմը ժամը 01.00-ից դադարեցնելու մասին հայտարարություն են ստորագրել:
Ռուսաստանը, Հայաստանը և Ադրբեջանը պայմանավորվել են ռուս խաղաղապահներ տեղակայել Լեռնային Ղարաբաղում։ Հայկական և ադրբեջանական ուժերը կանգ կառնեն իրենց զբաղեցրած դիրքերի վրա։ Համատեղ պամանավորվածությունը ենթադրում է նաեւ ռազմագերիների և դիակների փոխանակում իրականացնել:
Կվերաբացվեն տարածաշրջանի բոլոր տնտեսական և տրանսպորտային կապերը։ Տրանսպորտային հաղորդակցության հսկողությունը կիրականացվի նաեւ Ռուսաստանի սահմանապահ ծառայության մարմինների աջակցությամբ:

Спикер Парламента Арарат Мирзоян подвергся нападению людей, собравшихся у здания НС
Группа лиц, собравшихся у Национального собрания, избила председателя Национального собрания Арарата Мирзояна. Как сообщает «Арменпресс», в сети появилась видеозапись, на которой видно, как блокируют машину Мирзояна и, выведя из машины, избивают. В настоящее время состояние его здоровья пока неизвестно.
По неподтвержденным пока сведениям, его доставили в больницу, хотя машина скорой помощи с большим трудом смогла прорвать толпу людей и доехать до Мирзояна.
Перед зданием правительства Республики Армения и Парламентом после заявления премьер-министра Никола Пашиняна о подписании документа о прекращении войны собрались толпы людей.
Президенты России, Армении и Азербайджана подписали заявление о прекращении Карабахской войны с 01:00.
Россия, Армения и Азербайджан договорились о размещении в Нагорном Карабахе российских миротворцев. Армянские и азербайджанские силы остановятся на своих позициях. Совместная договоренность предполагает также и обмен военнопленными и телами погибших.
Возобновятся все экономические и транспортные связи региона. Контроль транспортного сообщения также будет осуществляться при поддержке органов пограничной службы России.