Հայկական կողմն ադրբեջանական ևս մեկ ԱԹՍ է խոցել
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի դեմ Ադրբեջանի սանձազերծած պատերազմում նոյեմբերի 9-ի վաղ առավոտյան հայկական կողմը ևս մեկ ադրբեջանական անօդաչու թռչող սարք է խոցել: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրել է ՀՀ Պաշտպանության նախարարության ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանը:
Պաշտպանության նախարարության կողմից մինչ օրս հրապարակված տվյալների համաձայն` սեպտեմբերի 27-ից Արցախի նկատմամբ սանձազերծված պատերազմում ադրբեջանական կողմը կորցրել է ընդհանուր առմամբ 264ԱԹՍ, 16 ուղղաթիռ, 25 ինքնաթիռ, 784 զրահատեխնիկա, 6 ՏՕՍ և ունեցել է մարդուժի 7 630 կորուստ:

Армянская сторона сбила еще один азербайджанский БПЛА
Ранним утром 9 ноября Армия обороны сбила еще один БПЛА Азербайджана. Как передает «Арменпресс», об этом на своей странице в Facebook написал представитель Министерства обороны Армении Арцрун Ованнисян.
Согласно данным, опубликованным Министерством обороны Армении, по сей день, в войне, развязанной 27 сентября Азербайджаном против Арцаха, азербайджанская сторона потеряла в общей сложности 264 БПЛА, 16 вертолетов, 25 самолетов, 784 единицы бронетехники, 6 тяжелых огнеметных систем “ТОС”. Потери Азербайджана в живой силе - 7 630.