Հակառակորդը մի քանի ուղղություններով հարձակում է իրականացրել, սակայն ոչնչացվել է և հետ շպրտվել
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Լեռնային Ղարաբաղում շարունակվող պատերազմի ռազմաճակատի գրեթե բոլոր ուղղություններով Ադրբեջանի զինված ուժերը վարձկանների հետ միասին շարունակել են հարձակվողական գործողությունները, սակայն կորցնելով զգալի տեխնիկա և կենդանի ուժ հետ են շպրտվել: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին ասաց ՊՆ ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանը տեղի ունեցած մամուլի ասուլիսի ժամանակ:
Նա նշեց, որ տարբեր գյուղերի ուղղությամբ հակառակորդը շարունակել է դիվերսիոն ներթափանցման փորձերը, սակայն հաջողություններ չի գրանցել:
«Վաղ առավոտյան Մարտունի քաղաքից հարավ ադրբեջանական զինված ուժերի ստորաբաժանումները զրահատեխնիկայի, օդուժի, հրետանու աջակցությամբ փորձել են հարձակում իրականացնել, սակայն, կորցնելով զրահատեխնիկա և զգալի թվով կենդանի ուժ, հետ են շպրտվել ելման բնագծեր: Ողջ օրվա ընթացքում մեր ստորաբաժանումները, հատկապես հրետանային կրակով շարունակել են թշնամու ուժերի ոչնչացումը:
Հյուսիսայի ուղղությամբ` Քարվաճառի հատվածում, մի քանի անգամ հակառակորդը փորձել է ծխածածկույթի քողի տակ դիակները հանելու պատրվակով դիվերսիոն ներթափանցում իրականացնել դեպի հայկական կողմի միջդիրքային տարածություններ, բայց հայտնաբերվել և հեռահար կրակով ոչնչացվել է ու հետ շպրտվել»,- ասաց Հովհաննիսյանը:

Azerbaijan launches attacks in different directions, crushes and retreats – MoD
YEREVAN, NOVEMBER 3, ARMENPRESS. The Azerbaijani armed forces, reinforced with mercenaries, launched attacks in almost all directions of the front line, but suffering great losses of military equipment and manpower, retreated, ARMENPRESS reports representative of the MoD Armenia Artsrun Hovhannisyan said in a press conference.
He added that Azerbaijan continued subversive penetration attempts in the direction of different villages, but with no success.
''Early in the morning, south of Martuni city the Azerbaijani armed forces tried to attack with the assistance of armored vehicles, air force, and artillery, but losing armored vehicles and a significant number of manpower, retreated to their initial positions. During the entire day our armed forces continued the elimination of hostile forces particularly with artillery fire.
In the northern direction, near Karvachar, the adversary attempted a subversive penetration attempt under smoke cover under the pretext of taking out the bodies of their victims, but they were detected and eliminated by long-range fire'', Hovhannisyan said.