Ստեփան Գևորգյանին շնորհվել է գեներալ-մայորի զինվորական կոչում
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանը հրամանագիր է ստորագրել ՀՀ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի օպերատիվ գլխավոր վարչության պետի առաջին տեղակալ, գնդապետ Ստեփան Գևորգյանին գեներալ-մայորի զինվորական կոչում շնորհելու մասին։ «Արմենպրես»-ին այս մասին տեղեկացրին Հայաստանի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից։
«Հիմք ընդունելով վարչապետի առաջարկությունը՝ համաձայն Սահմանադրության 133-րդ հոդվածի 2-րդ մասի, ինչպես նաև «Զինվորական ծառայության և զինծառայողի կարգավիճակի մասին» օրենքի 16-րդ հոդվածի 1-ին մասի 1-ին կետի.
Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերի գլխավոր շտաբի օպերատիվ գլխավոր վարչության պետի առաջին տեղակալ, գնդապետ Ստեփան Գրիգորի ԳԵՎՈՐԳՅԱՆԻՆ շնորհել գեներալ-մայորի զինվորական կոչում»,- ասվում է հրամանագրում:

Степану Геворгяну присвоено воинское звание генерал-майора
Президент Армении Армен Саркисян подписал указ о присвоении первому заместителю начальника Главного оперативного управления Генштаба ВС Армении, полковнику Степану Геворгяну звания генерал-майора. Об этом «Арменпресс» сообщили в управлении по связям с общественностью аппарата президента Армении.
“Принимая за основу предложение премьер-министра, согласно части 2 статьи 133 Конституции, а также пункт 1 части 1 статьи 16 Закона Республики Армения “О военной службе и статусе военнослужащего”,
Первому заместителю начальника Главного оперативного управления Генштаба ВС Армении, полковнику Степану Григорьевичу Геворкяну присвоить воинское звание генерал-майора”, - говорится в указе президента.