Առաջնագծում իրավիճակը լարված է. մարտական գործողությունները շարունակվում են
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի և Ադրբեջանի հակամարտ զորքերի շփման գծում այս պահին մարտական գործողությունները շարունակվում են, իրավիճակը լարված է: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այս մասին հոկտեմբերի 20-ին հրավիրված մամուլի ասուլիսի ընթացքում ասաց Պաշտպանության նախարարության ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանը:
«Այսօր վաղ առավոտյան ադրբեջանական զինված ուժերը նորից հարձակողական գործողություններ են ձեռնարկել և’ հյուսիսային, և’ հարավային ուղղություններով: Ավելի համառ մարտեր են ընթացել հարավային ուղղությամբ, այդ մարտերի ընթացքում մեր զորքերին հաջողությամբ ստացվել է կասեցնել հակառակորդի հարձակողական մի քանի գրոհները և հետ շպրտել ելման բնագծեր: Այս պահի դրությամբ էլ իրավիճակը լարված է, մարտական գործողությունները շարունակվում են, ոչ այնքան ինտենսիվությամբ, որքան հիմնականում ցերեկային ժամերին են լինում»,- ասաց Հովհաննիսյանը:
Արծրուն Հովհաննիսյանը նշեց, որ հակաօդային պաշտպանության ստորաբաժանումներին հաջողվել է խոցել ադրբեջանական անօդաչու թռչող սարքեր, այդ թվում թուրքական Bayraktar տեսակի ԱԹՍ-ներ, որոնց մասին արդեն հայտարարվել է:

YEREVAN, OCTOBER 20, ARMENPRESS. Military operations continue on Artsakh-Azerbaijan contact line , the situation is tense, ARMENPRESS reports representative of the Defense Ministry of Armenia Artsrun Hovhannisyan said in a press conference.
‘’Today early in the morning the Azerbaijani armed forces again launched offensives both in the north and south. Particularly fierce clashes took place in the south. During those clashes our forces successfully stopped a number of attacks and repelled them to their initial positions. At this moment the situation remains tense, military operations continue, but not so intensively like in the daytime’’, Hovhannisyan said.
He added that the air defense units have destroyed a number of UAVs, including Turkish Bayraktars, which has already been reported.