Առաջնագծում իրավիճակը լարված է. մարտական գործողությունները շարունակվում են
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի և Ադրբեջանի հակամարտ զորքերի շփման գծում այս պահին մարտական գործողությունները շարունակվում են, իրավիճակը լարված է: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այս մասին հոկտեմբերի 20-ին հրավիրված մամուլի ասուլիսի ընթացքում ասաց Պաշտպանության նախարարության ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանը:
«Այսօր վաղ առավոտյան ադրբեջանական զինված ուժերը նորից հարձակողական գործողություններ են ձեռնարկել և’ հյուսիսային, և’ հարավային ուղղություններով: Ավելի համառ մարտեր են ընթացել հարավային ուղղությամբ, այդ մարտերի ընթացքում մեր զորքերին հաջողությամբ ստացվել է կասեցնել հակառակորդի հարձակողական մի քանի գրոհները և հետ շպրտել ելման բնագծեր: Այս պահի դրությամբ էլ իրավիճակը լարված է, մարտական գործողությունները շարունակվում են, ոչ այնքան ինտենսիվությամբ, որքան հիմնականում ցերեկային ժամերին են լինում»,- ասաց Հովհաննիսյանը:
Արծրուն Հովհաննիսյանը նշեց, որ հակաօդային պաշտպանության ստորաբաժանումներին հաջողվել է խոցել ադրբեջանական անօդաչու թռչող սարքեր, այդ թվում թուրքական Bayraktar տեսակի ԱԹՍ-ներ, որոնց մասին արդեն հայտարարվել է:

Ситуация на фронте напряженная: боевые действия продолжаются
На данный момент на линии соприкосновения вооруженных сил Арцаха и Азербайджана боевые действия продолжаются, ситуация напряженная. Как сообщает Арменпресс, об этом на пресс-конференции 20 октября заявил представитель Минобороны Арцрун Ованнисян.
«Сегодня с раннего утром азербайджанские вооруженные силы начали новое наступление на северном и южном направлениях. Более упорные бои развернулись на южном направлении, в ходе которых нашим войскам удалось остановить несколько наступательных атак врага и отбросить их на исходные позиции. На данный момент ситуация напряженная, боевые действия продолжаются, но не так интенсивно, как в дневное время», - сказал Ованнисян.
Арцрун Ованнисян отметил, что подразделениям ПВО удалось поразить азербайджанские беспилотники, в том числе турецкие беспилотники Bayraktar, о чем уже сообщалось.