Իրանի տարածքում անօդաչու թռչող սարք է ընկել
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Իրանում՝ Արևելյան Ադրբեջան նահանգի Խոդա Աֆարին շրջանում ԼՂ հակամարտության գոտուց անօդաչու թռչող սարք է ընկել: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ինչպես տեղեկացնում է IRNA-ն, այս մասին հայտնել է նահանգապետ Ալի Ամիրին:
Նա նշել է, որ միջադեպը պատահել է Գարա Գոչ գյուղում: Նրա խոսքով՝ դրա արդյունքում կորուստներ չկան: Ռազմական փորձագետները հետաքննում են՝ պարզելու, թե անօդաչու թռչող սարքը որ կողմին է պատկանում և թե որտեղից է այն օդ բարձրացել:
Նշվում է նաև, որ ԼՂ կոնֆլիկտի սրումից ի վեր շուրջ 60 արկ է հայտնվել Խոդա Աֆարինում:
Ավելի վաղ, պաշտոնական Թեհրանը նախազգուշացրել էր, որ հակամարտության գոտուց ոչ մի արկ չպետք է հասնի Իրան:

На территории Ирана упал беспилотник
На территории Ирана в провинции Хода Афарин Восточного Азербайджана упал беспилотник из зоны нагорно-карабахского конфликта Как передает «Арменпресс», со ссылкой на агентство IRNA, об этом сообщил губернатор провинции Хода Афарин Али Амири.
Он отметил, что инцидент произошел в селе Гара Гоч. Согласно его словам, в результате падения БПЛА потерь нет. Военные эксперты расследуют, какой стороне принадлежит беспилотный летательный аппарат и откуда он взлетел в воздух.
Отмечается также, что после обострения карабахского конфликта на территорию провинции Хода Афарин уже упало около 60 снарядов.
Ранее официальный Тегеран предупредил, что ни один снаряд из зоны конфликта не должен доходить до территории Ирана.