Նախագահ Արմեն Սարգսյանը ցավակցել է լուսանկարիչ Վահան Քոչարի մահվան կապակցությամբ
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը ցավակցական հեռագիր է հղել անվանի լուսանկարիչ Վահան Քոչարի մահվան կապակցությամբ:
«Խոր ցավով իմացա Վահան Քոչարի վաղաժամ մահվան մասին: Մեր ժողովուրդը կորցրեց իր լավագույն զավակներից մեկին:
Նա իր հոր՝ մեծատաղանդ լուսանկարիչ, արվեստագետ Անդրանիկ Քոչարի արժանի ժառանգն էր և նրա գործի շարունակողը, հայ լուսանկարչության պատմության հիանալի գիտակ եւ տարածող:
Վահան Քոչարը ուրույն հետք է թողել հայ գրահրատարակչության եւ մամուլի բնագավառում: Ափսոս, որ նրա շատ գաղափարներ և ծրագրեր կիսատ մնացին:
Իմ խորին ցավակցություններն եմ հայտնում նրա ընտանիքին, հարազատներին և գործընկերներին»,-ասված է նախագահ Սարգսյանի ցավակցական հեռագրում:

Президент Армен Саркисян выразил соболезнования в связи с кончиной фотографа Ваана Кочара
Президент Республики Армения Армен Саркисян направил телеграмму  соболезнования в связи с кончиной известного фотографа Ваана Кочара.
«С глубокой скорбью узнал о безвременной кончине Ваана Кочара. Наш народ потерял одного из лучших своих сынов.
Он был достойным преемником своего отца, талантливого фотографа, художника Андраника Кочара, продолжателем его творчества, прекрасным знатоком и популяризатором истории армянской фотографии.
Ваан Кочар оставил уникальный след в области армянского издательского дела и прессы. Жаль, что многие его идеи и планы остались незавершенными.
Выражаю глубокие соболезнования его семье, родственникам и коллегам», - говорится в телеграмме президента Саркисяна.