Ադրբեջանական ռմբակոծության հետևանքով Արցախում վիրավորվել է քաղաքացիական անձ
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ադրբեջանական զինված ուժերի կողմից Արցախի Քնարավան գյուղի ռմբակոծության հետևանքով վիրավորվել է 59-ամյա Մարինա Թևոսյանը: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրել է Արցախի մարդու իրավունքների պաշտպան Արտակ Բեգլարյանը:
«Ադրբեջանական զինված ուժերը այսօր շարունակել են Արցախի քաղաքացիական բնակավայրերի թիրախավորումը, ինչը պատերազմական հանցագործություն է: Բացի տարբեր բնակավայրերում արձանագրված ավերածություններից, մենք տեղեկություններ ենք ստացել, որ Շահումյանի (Քարվաճառի) շրջանի Քնարավան գյուղի ռմբակոծության հետևանքով վիրավորվել է 1961թ. ծնված Մարինա Թևոսյանը»- գրել է Բեգլարյանը:

В результате обстрела ВС Азербайджана в Арцахе ранение получила мирная жительница
В результате обстрела ВС Азербайджана в селе Кнараван Шаумянского района ранение получила 59-летняя Марина Тевосян. Как сообщает Арменпресс, об этом на своей странице в Facebook написал омбудсмен Арцаха Артак бегларян.
«Сегодня азербайджанские вооруженные силы продолжают наносить удары по гражданским поселениям Арцаха, что является военным преступлением. Помимо разрушений в ряде населенных пунктов, мы также получили информацию о том, что в результате обстрела села Кнараван Шаумянского (Карвачарского) района ранение получила Марина Тевосян 1961 года рождения», - написал Бегларян.