Վարդենիսի մարտական դիրքերի ուղղությամբ Ադրբեջանի հարձակումից ՀՀ զինված ուժերը կորուստներ չունեն
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վարդենիսի մարտական դիրքերի ուղղությամբ Ադրբեջանի հարձակումից ՀՀ զինված ուժերը կորուստներ չունեն. մարտերը շարունակվում են: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ մամուլի ասուլիսին այս մասին ասաց ՊՆ ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանը:
Սեպտեմբերի 29-ին Վարդենիսի ուղղությամբ ադրբեջանական ԱԹՍ-ները և օդուժը հարվածներ են հասցրել: Հակառակորդը Վարդենիսում ԱԹՍ-ով հարվածներ է հասցրել քաղաքացիական ավտոբուսի վրա, այն այրվել է: «Վարդենիսի մարտական դիրքերի ուղղությամբ կորուստներ չունենք, մարտերը շարունակվում են»,- ասաց Հովհաննիսյանը:
Ադրբեջանի զինված ուժերը կրակ են վարել ՀՀ ԶՈՒ Վարդենիսի զորամասի, ինչպես նաև օդուժ են կիրառել դիրքերի ուղղությամբ։ Հակառակորդի այս գործողությանը նախորդել է Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության ապատեղեկատվությունը, թե, իբր, Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերը Վարդենիսի շրջանից հրթիռակոծել են Ադրբեջանի Դաշքեսանի շրջանը։ Այսպիսով, հակառակորդը փորձել է հող նախապատրաստել հիմնավորելու համար իր հետագա գործողությունները։
Արցախի ուղղությամբ Ադրբեջանի կողմից սանձազերծված գործողությունների արդյունքում, ճշտված տեղեկություններով, ադրբեջանական կողմն ունի մարդկային ավելի քան 400 կորուստ: Հակառակորդը կորցրել է 50 անօդաչու թռչող սարք, 4 ուղղաթիռ, 80 զրահատեխնիկա, 1 ինքնաթիռ, 82 ավտոտրանսպորտ:

Armenian Armed Forces suffer no casualties from Azerbaijani attack on military positions in Vardenis
Armenian Armed Forces suffer no casualties from Azerbaijani attack on military positions in
Vardenis
YEREVAN, SEPTEMBER 29, ARMENPRESS. The Armed Forces of Armenia suffered no casualties from the Azerbaijani attack in the direction of the military positions in Vardenis, Armenian defense ministry’s representative Artsrun Hovhannisyan said at a press conference.
On September 29 the Azerbaijani UAVs and air force attacked in the direction of Armenia’s Vardenis. A civilian bus in Vardenis appeared on fire after being hit by an Azerbaijani attacking drone. “We have no casualties in the direction of the military positions of Vardenis, the battles continue”, he said.
Earlier the military spokesperson Shushan Stepanyan had said that the Azerbaijani Armed Forces opened gunfire across the Armenia state border at the Armenian Armed Forces military base in Vardenis, and also used air force against military positions.
She said this Azerbaijani attack comes right after the Azerbaijani defense ministry’s disinformation that claimed Armenia had shelled the Dashkasan region of Azerbaijan from Vardenis.