Տանկային մարտում հակառակորդը կորցրել է տասը միավոր զրահատեխնիկա
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:Հարավ-արևելյան ուղղությամբ հակառակորդը նախաձեռնել է տանկային գրոհ, սակայն, հանդիպելով ՊԲ տանկային ու հակատանկային ստորաբաժանումների համառ դիմադրությանը, ծավալված տանկային մարտում կորցրել է տասը միավոր զրահատեխնիկա:
Ինչպես հաղորդում է«Արմենպրես»-ը, այս մասին ֆեյսբուքի իր էջում գրել է ՀՀ պաշտպանության նախարարի մամուլի քարտուղար Շուշան Ստեփանյանը:
«ԿՄարտական գործողությունները շարունակվում են: Օպերատիվ-մարտավարական իրադրությունը գտնվում է ՊԲ ստորաբաժանումների վերահսկողության ներքո», - գրել է նա:

YEREVAN, SEPTEMBER 28, ARMENPRESS. Azerbaijani armed forces have launched a tank attack in the south-eastern direction of Artsakh, but the offensive was thwarted by the tank and anti-tank divisions of the Artsakh Defense Army and Azerbaijani forces lost 10 armored equipment.
“Combat operations continue. The tactical-strategic situation is under the control of the Defense Army units,” Defense Ministry spokesperson Shushan Stepanyan said.
Earlier the Artsakh military had reported that they had destroyed a total of 36 tanks and armored vehicles, 4 helicopters and other equipment since the Azeri attack began.