ՊԲ-ն կործանիչ հակահարված է տալիս թուրքական, ահաբեկչական խմբավորումներից կազմված ադրբեջանական զորքին
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայկական կողմը արցախա-ադրբեջանական շփման գծում հակահարված է տալիս թուրքական և ահաբեկչական տարբեր խմբավորումներից կազմված ադրբեջանական զորքին:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրել է ԱՀ նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության պետ Վահրամ Պողոսյանը։
«Հակառակ ադրբեջանական կողմից տարածվող ակտիվ ապատեղեկատվությանը, նշեմ, որ առաջնագծում թշնամին ոչ մի հաջողություն չունի: Թուրքական և ահաբեկչական տարբեր խմբավորումներից կազմված ադրբեջանական զորքն ամենուրեք հանդիպում է Պաշտպանության բանակի կոշտ ու կործանիչ հարվածներին»,- գրել է Պողոսյանը:

Армия обороны НКР наносит сокрушительные контрудары азербайджанским войскам
Армянская сторона на линии соприкосновения Арцах-Азербайджан противодействует азербайджанской армии, состоящей из различных турецких террористических группировок.
Как сообщает «Арменпресс», об этом на своей странице в Facebook написал начальник главного информационного управления аппарата президента Арцаха Ваграм Погосян.
“Вопреки активной дезинформации, распространяемой Азербайджаном, отмечу, что противник на передовой не имеет успехов. Азербайджанские войска, состоящие из различных турецких террористических группировок, повсюду сталкиваются с мощными и сокрушительными ударами Армии обороны”, - написал Погосян.