ՀՀ ԶՈՒ ձեռքում հայտնված Ադրբեջանի ԲՄՊ-2-ները 2-րդ բանակային կորպուսի սպառազինությունից են
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Զինված ուժերի ձեռքում հայտնված ադրբեջանական ԲՄՊ-2-ներն Ադրբեջանի ԶՈւ 2-րդ բանակային կորպուսի, առաջնագծային 181-րդ մոտոհրաձգային բրիգադի սպառազինությունից են: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում է Razm.info կայքը:
«ՀՀ ԶՈւ ձեռքում հայտնված և Պաշտպանության բանակի ցուցադրած ադրբեջանական տեխնիկան՝ մասնավորապես ԲՄՊ-2-ները Ադրբեջանի ԶՈւ 2-րդ բանակային կորպուսի, առաջնագծային 181-րդ մոտոհրաձգային բրիգադի սպառազինությունից են: Վերևի լուսանկարում` 386 կողային համարով, սեպտեմբերի 27-ին մեր ձեռքը հայտնված ԲՄՊ-2-ն է: Ներքևում նույն տեխնիկան՝ բրիգադի գարաժում»,- նշում է Razm.info-ն:
Ավելի վաղ ՀՀ Պաշտպանության նախարարի մամուլի խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը հայտնել էր, որ ՊԲ ստորաբաժանումների հակագրոհի արդյունքում առգրավել է հակառակորդի 11 միավոր զրահատեխնիկա իրենց մարտական լրակազմով, այդ թվում՝ ՀՄՄ-3։

Оказавшиеся в руках ВС Армении азербайджанские БМП-2 находятся на вооружении 2-го армейского корпуса
Оказавшиеся в руках ВС Армении азербайджанские БМП-2 находятся на вооружении 2-го армейского корпуса ВС Азербайджана, 181-й фронтовой мотострелковой бригады. Как передает Арменпресс, об этом сообщает сайт Razm.info.
«Азербайджанская техника, оказавшаяся в руках вооруженных сил Армении, в частности БМП-2, находится на вооружении 2-го армейского корпуса ВС Азербайджана, 181-й фронтовой мотострелковой бригады. На фото вверху с бортовым номером 386 - БМП-2, попавшая в наши руки 27 сентября. На фото ниже: то же оружие в гараже бригады», - отмечает Razm.info.
Ранее пресс-секретарь министра обороны Армении Шушан Степанян сообщила, что в результате контратаки частей Армии обороны было захвачено 11 единиц бронетехники противника, в том числе БМП-3.