Բնակիչներին տարհանելու մասին փաստաթուղթը ադրբեջանական կեղծիք է. Արցախի ԱԱԾ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 25 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ադրբեջանական հատուկ ծառայությունները «Արցախի բնակիչներին տարհանելու մասին» կեղծ փաստաթուղթ են շրջանառում սոցիալական ցանցերում: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդագրություն է տարածել Արցախի Հանրապետությանազգային անվտանգության ծառայությունը.
«Արցախի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայությունը, հետամուտ լինելով տեղեկատվական անվտանգության ոլորտում օրենսդրությամբ իրեն վերապահված գործառույթների և լիազորությունների իրականացմանը, հաշվի առնելով սոցիալական ցանցերում հրապարակված «Արցախի բնակիչներին տարհանելու մասին» փաստաթղթի շուրջ հասարակության մեջ առաջացած հետաքրքրությունը, կանխելու համար չճշտված, իսկ որոշ դեպքերում ապատեղեկատվության տարածմանն ուղղված մեկնաբանությունները, հարկ է համարում իրազեկել, որ ադրբեջանական հատուկ ծառայությունների կողմից կրկին ապատեղեկատվություն տարածելու ակտիվ փորձեր են իրականացվում, քանի որ նշված փաստաթուղթը կեղծ է։
Նշված հանգամանքը մեկ անգամ ևս վկայում է, որ ադրբեջանական կողմը փորձում է էժանագին միջոցներով խուճապ առաջացնել հայ հասարակության շրջանում:
Կոչ ենք անում մեր քաղաքացիներին զերծ մնալ սոցիալական ցանցերում նմանատիպ տեղեկություններ տարածելուց, անծանոթների հետ ռազմական բնույթի թեմաներով շփումներից և հետևել միայն պաշտոնական լրահոսին»,- ասված է հաղորդագրության մեջ:

Document spread by Azerbaijan on evacuation of Artsakh residents is fake – NSS
STEPANAKERT, SEPTEMBER 25, ARMENPRESS. Azerbaijani special services are spreading a fake document over “evacuation of the residents of Artsakh” in social networks, the National Security Service of Artsakh said in a statement.
“The National Security Service of Artsakh, pursuing the fulfillment of its functions and powers granted by law in the field of information security, taking into account the public interest over the document on “evacuation of the Artsakh residents” released in social networks, in order to prevent the comments aimed at spreading disinformation in some cases, wants to inform that the Azerbaijani special services again are making active attempts to spread disinformation because the aforementioned document is fake.
This fact once again proves that the Azerbaijani side is trying to cause panic within the Armenian public through cheap measures.
We call on our citizens to refrain from spreading such information in social networks, avoid communicating with strangers on military topics and follow only the official news”, the statement says.