Շիրակի մարզում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 20 նոր դեպք
ԳՅՈՒՄՐԻ, 19  ՕԳՈՍՏՈՍԻ,  ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Շիրակի մարզում օգոստոսի 18-ին հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 20 նոր դեպք: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացնում են Շիրակի մարզպետարանի տեղեկատվության ու հասարակայնության հետ կապերի բաժնից` նշելով, որ մարտի մեկից մինչև օրս Շիրակի մարզի բուժհաստատություններում և հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման ազգային կենտրոնի մարզային կենտրոնում իրականացվել է 8855 նմուշառում, մայիսի 12-ից օգոստոսի 18-ը ներառյալ Գյումրիում իրականացվել է 7501 նմուշառման հետազոտություն:
Օգոստոսի 19-ի ժամը 11.30-ի դրությամբ Գյումրու ինֆեկցիոն հիվանդանոցում կորոնավիրուսով Շիրակի մարզի 24 բնակիչ է բուժվում։
Մարզում նույն աօրվա դրությամբ տնային ինքնամեկուսացման ցուցում ունի 400 քաղաքացի, նրանցից 86-ի մոտ դրական ախտորոշում կա՝ հիվանդության անախտանիշ ընթացքով, հսկողությունն իրականացվում է առողջության առաջնային օղակի կողմից։
Կորոնավիրուսից առողջացել և Գյումրու ինֆեկցիոն հիվանդանոցից մինչև օրս դուրս է գրվել Շիրակի մարզի 520 բնակիչ։

В Ширакской области Армении выявлено 20 новых случаев COVID-19
В Ширакской области 18 августа было выявлено 20 новых случаев COVID-19. Как сообщили Арменпресс в управлении по информации и связям с общественностью администрации Ширакской области, с 1 марта по сей день в медучреждениях Ширакской области и в областном центре Национального центра по контролю и профилактике заболеваний было проведено 8 855 тестов. С 12 мая по 18 августа в Гюмри было проведено 7 501 тестов.
По состоянию на 11:30 19 августа в инфекционной больнице Гюмри фактическое лечение получают 24 жителя Ширакской области.
В области по состоянию на тот же день показание о домашней самоизоляции имеет 400 граждан, у 86 из них есть положительный диагноз, болезнь протекает без симптомов, контроль осуществляется первичным звеном здоровья.