Ucom-ի բաժանորդները 105 մլն դրամ կփոխանցեն Զինծառայողների ապահովագրության հիմնադրամին
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ucom ընկերությունն իր բաժանորդների անունից 105 միլիոն ՀՀ դրամ կփոխանցի Զինծառայողների ապահովագրության հիմնադրամին՝ հաշվի առնելով վերջինիս գործունեության ուղղությունը և արդիականությունը։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, ընկերությունը տեղեկացնում է, որ որոշումն ընդունվել է Ucom-ի ֆիքսված կապի բաժանորդների կողմից իրականացված անվճար SMS-քվեարկության և զանգերի միջոցով հավաքագրված արդյունքների հիման վրա։
Անանուն SMS-քվեարկությունն իրականացրել է «Նիկիտա Մոբայլ» ընկերությունը՝ 1004 կարճ համարին գումարի տնօրինման վերաբերյալ բաժանորդների կարծիքը հավաքագրելու միջոցով։ 105 մլն դրամը Զինծառայողների ապահովագրության հիմնադրամին փոխանցելու օգտին քվեարկել է բազմահազար բաժանորդների 74.85 %-ը, իսկ գումարը բաժանորդների միջև բաշխելու օգտին՝ 25.15 %։
«Չնայած ընկերության համար այս բարդ ժամանակահատվածին՝ մեծ թվով աշխատակիցների միաժամանակյա հեռանալուն, տեխնիկական և ֆինանսական մարտահրավերներին, ընկերությունը շարունակական ջանքեր է գործադրել բոլոր խնդիրները լուծելու ուղղությամբ։ Մենք չէինք ցանկանա, որ ներքին գործընթացների և կարգավորման աշխատանքների հետևանքները տեսանելի դառնային բաժանորդների համար, ինչի համար ներողություն ենք խնդրում։ Մենք իսկապես երախտապարտ ենք մեր բաժանորդներին դրսևորած համբերատարության, ցուցաբերած ըմբռնման և հավատարմության համար, իսկ դրամական միջոցների հատկացման վերաբերյալ որոշումն էլ շնորհակալություն հայտնելու մեր տարբերակն է։ Բաժանորդների ճնշող մեծամասնությունը գերադասել է 105 մլն դրամն ամբողջությամբ փոխանցել Զինծառայողների ապահովագրության հիմնադրամին և դրանով աջակցել երկրի արդիական խնդիրներից մեկի լուծմանը», - նշել է Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Արա Սերգեյի Խաչատրյանը։

Абоненты Ucom перечислят 105 млн драмов в Фонд страхования военнослужащих
Компания Ucom перечислит 105 миллионов драмов в Фонд страхования военнослужащих от имени своих абонентов, учитывая направленность и актуальность деятельности данного Фонда. Решение было принято на основе результатов бесплатного SMS-голосования и опроса посредством звонков, организованных среди абонентов фиксированной связи Ucom.
Анонимное SMS-голосование было организовано при содействии компании «Никита Мобайл», путем сбора мнения абонентов по распоряжению общей суммой, отправляемого на короткий номер 1004. 74,85% из многотысячного числа абонентов проголосовали за перечисление 105 миллионов драмов в Фонд страхования военнослужащих, а 25.15% проголосовали за распределение суммы между абонентами.
«Несмотря на этот сложный для компании период: единовременный уход большого количества сотрудников, технические и финансовые вызовы, компания прилагает постоянные усилия для решения задач по всем направлениям. Мы не хотели бы, чтобы последствия внутренних процессов и стабилизационных работ стали видимыми для абонентов, за что приносим свои извинения. Мы действительно благодарны своим абонентам за проявленные терпение и лояльность, а решение о выделении денежных средств – наш способ выразить свою признательность. Подавляющее большинство абонентов предпочло перечислить 105 млн драмов в Фонд страхования военнослужащих, тем самым способствуя решению одной из актуальных задач в стране», - отметил генеральный директор компании Ucom Ара Сергеевич Хачатрян.