Հայաստանում հաստատվել է COVID-19-ի 580 նոր դեպք, առողջացել է 451 քաղաքացի
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանում հուլիսի 4-ի ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր  27900 դեպք, որոնցից 15935-ն` առողջացած:
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ փաստացի բուժում է ստանում 11331 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 120245 թեստավորում:
Այսպիսով, հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության  580 նոր դեպք և 451 առողջացած։
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսային հիվանդությունից արձանագրվել է մահվան 477 (ավելացել է ևս 8-ով) դեպք: ՀՀ առողջապահության նախարարությունից հայտնում են, որ մահացած պացիենտները եղել են 70 (տղամարդ), 66 (տղամարդ), 83 (կին), 72 (տղամարդ), 59 (կին), 66 (տղամարդ), 86 (տղամարդ) և 85 (կին) տարեկան։ Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 1 դեպք, երբ պացիենտի մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 157 է:

COVID-19: в Армении подтверждено 580 новых случаев, вылечился 451 человек
По состоянию на 11:00 часов 4 июля в Армении было подтверждено в общей сложности 27 900 случаев коронавирусной болезни,   15 935 граждан  были вылечены.
Фактически 11331 пациент получает лечение от коронавирусной болезни. Всего было проведено 120 245 тестов.
Таким образом, было подтверждено 580 новых случаев коронавирусной болезни, излечился 451 пациент.
Всего было зарегистрировано 477 случаев смерти (+ 8) от коронавирусной болезни. По данным Министерства здравоохранения РА, погибшим  пациентам  был  70 (мужчины), 66 (мужчины), 83 (женщины), 72 (мужчины), 59 (женщины), 66 (мужчины), 86 (мужчины) и 85 (женщины)  лет. У всех были сопутствующие хронические заболевания.
Накануне был  зарегистрирован1 случай смерти, когда у пациента была диагностирована коронавирусная инфекция, но он умер от другой болезни. Общее количество таких случаев составляет 157.
12  июня  правительство приняло решение, согласно которому   чрезвычайное положение, объявленное в Армении 16 марта 2020 года и продленное до 13 июня, продлено  еще  на 30 дней — с   17:00 часов  13 июня  2020 года  до 17:00 часов  13 июля 2020 года  включительно.