Նիկոլ Փաշինյանի գործելաոճը դրական է գնահատում hարցվածների 88,1%-ը
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանում իրականացված հարցման մասնակիցների 88,1%-ը դրական է գնահատում ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գործելաոճը:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հուլիսի 3-ին հրավիրված մամուլի ասուլիսի ընթացքում ասաց «GALLUP International Association»-ի Հայաստանում լիիրավ անդամ «Էմ Փի ՋԻ» ՍՊԸ տնօրեն Արամ Նավասարդյանը:
«Հարցվածների 49,4%-ը լիովին դրական է գնահատում Նիկոլ Փաշինյանի գործունեությունը, ավելի շուտ դրական է գնահատում 38,7%-ը»,- նշեց Նավասարդյանը:
Արման Նավասարդյանի խոսքով՝ հարցման մասնակիցների 18,4%-ը նշել է, որ Փաշինյանի՝ վարչապետ ընտրվելուց հետո իր սպասելիքներն ամբողջությամբ արդարացել են, իսկ 66,7%-ը նշել է, որ որոշ չափով են արդարացել:
«Քաղաքացիներին խնդրել ենք նաև պատասխանել այն հարցին, թե ինչպես եք գնահատում Նիկոլ Փաշինյանին` որպես քաղաքական գործչի. hարցվածների 53,9%-ը նշել է` լիովին դրական, 34,6%-ը՝ ավելի շուտ դրական»,- նշեց Արամ Նավասարդյանը:
Հարցումներն իրականացվել են հեռախոսազանգերի միջոցով: Հարցման մասնակիցների քանակը 1002 անձ է: Հետազոտության այլընտրանքային սխալը՝ 3%: Ընտրանքը ներկայացուցչական է՝ ըստ Հայաստանի Հանրապետության սեռատարիքային կազմի և բնակության վայրի: Հետազոտությունն իրականացվել է հունիսի 10-27-ը:

Стиль работы Никола Пашиняна положительно оценивает 88,1% опрошенных
Стиль работы Никола Пашиняна положительно оценивает 88,1% опрошенных. Как передает «Арменпресс», об этом на пресс-конференции 3 июля сказал директор ООО “ЭМ Пи Джи” полноправного члена “GALLUP International Association” в Армении Арам Навасардян. “49,4% опрошенных полностью положительно оценивают деятельность Никола Пашиняна, скорее положительно оценивают 38,7%”, - отметил Навасардян.
По словам Армана Навасардяна, 18,4% опрошенных отметили, что после избрания Пашиняна премьер-министром их ожидания полностью оправдались, а 66,7% отметили, что оправдались.
“Мы просили граждан также ответить на вопрос о том, как вы оцениваете Никола Пашиняна как политического деятеля. 53,9% опрошенных отметили, что полностью положительно, 34,6% - скорее положительно”, - отметил Арам Навасардян.
Опросы проводились посредством телефонных звонков. Число участников опроса - 1 002 человека. Возможная ошибка опроса составляет 3%. Выбор абонентов был репрезентативным - по половому признаку, по возрастному и по месту жительства в Республике Армения.