Նիկոլ Փաշինյանի գործելաոճը դրական է գնահատում hարցվածների 88,1%-ը
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանում իրականացված հարցման մասնակիցների 88,1%-ը դրական է գնահատում ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գործելաոճը:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հուլիսի 3-ին հրավիրված մամուլի ասուլիսի ընթացքում ասաց «GALLUP International Association»-ի Հայաստանում լիիրավ անդամ «Էմ Փի ՋԻ» ՍՊԸ տնօրեն Արամ Նավասարդյանը:
«Հարցվածների 49,4%-ը լիովին դրական է գնահատում Նիկոլ Փաշինյանի գործունեությունը, ավելի շուտ դրական է գնահատում 38,7%-ը»,- նշեց Նավասարդյանը:
Արման Նավասարդյանի խոսքով՝ հարցման մասնակիցների 18,4%-ը նշել է, որ Փաշինյանի՝ վարչապետ ընտրվելուց հետո իր սպասելիքներն ամբողջությամբ արդարացել են, իսկ 66,7%-ը նշել է, որ որոշ չափով են արդարացել:
«Քաղաքացիներին խնդրել ենք նաև պատասխանել այն հարցին, թե ինչպես եք գնահատում Նիկոլ Փաշինյանին` որպես քաղաքական գործչի. hարցվածների 53,9%-ը նշել է` լիովին դրական, 34,6%-ը՝ ավելի շուտ դրական»,- նշեց Արամ Նավասարդյանը:
Հարցումներն իրականացվել են հեռախոսազանգերի միջոցով: Հարցման մասնակիցների քանակը 1002 անձ է: Հետազոտության այլընտրանքային սխալը՝ 3%: Ընտրանքը ներկայացուցչական է՝ ըստ Հայաստանի Հանրապետության սեռատարիքային կազմի և բնակության վայրի: Հետազոտությունն իրականացվել է հունիսի 10-27-ը:

YEREVAN, JULY 3, ARMENPRESS. 88.1% of the respondents of a survey, conducted by MPG LLC, a full member of the GALLUP International Association in Armenia, positively assess Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan’s activity.
“49.4% of the respondents assess the PM’s activity fully positive, 38.7% - rather positive”, Director of MPG LLC Aram Navasardyan said during a press conference.
Navasardyan said 18.4% of the respondents said their expectations after Pashinyan’s election as PM have been fully justified, 66.7% said they have been justified to some extent.
“We also asked the citizens how they assess Pashinyan as a politician, and 53.9% of the respondents said fully positive, 34.6% - rather positive”, he said.
The survey was conducted by phone. A total of 1,002 citizens participated in the survey. Alternative research error – 3%. The selection is representative according to the age-sex and place of residence of Armenian citizens. The survey was conducted from June 10 to 27.