ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Մոսկվայում ներկա կլինի Հաղթանակի զորահանդեսին
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը կմեկնի Մոսկվա` հունիսի 24-ին ներկա գտնվելու Հայրենական մեծ պատերազմում հաղթանակի 75-ամյակին նվիրված զորահանդեսին։ Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրեց ՀՀ վարչապետի խոսնակ Մանե Գևորգյանը։
Կորոնավիրուսային հիվանդության համավարակով պայմանավորված՝ Հայրենական մեծ պատերազմում հաղթանակի 75-ամյակին նվիրված զորահանդեսը մայիսի 9-ին չանցկացվեց` տեղափոխվելով հունիսի 24։
Հաղթանակի շքերթին  Հայաստանից մասնակցելու է 1 շարասյուն, որը բաղկացած է լինելու 75 հոգուց: Նրանք ծածանելու են Թամանյան դիվիզիայի մարտական և ՀՀ դրոշները:
ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը հունիսի 1-ին շնորհավորել էր ՀՀ վարչապետի ծննդյան տարեդարձն ու հրավիրել մասնակցելու շքերթին։

Премьер-министр Армении Никол Пашинян будет присутствовать на параде Победы в Москве
Премьер-министр Армении Никол Пашинян 24 июня посетит военный парад в честь 75-летия Победы в Великой Отечественной войне. Об этом Арменпресс сообщила пресс-секретарь премьер-министра Армении Мане Геворгян.
Военный парад, в честь 75-летия Победы в Великой Отечественной войне, вследствие пандемии коронавируса, 9 мая не состоялся, он бел перенесен на 24 июня.
В Параде Победы  в Москве примет участие одна колонна из Армении, состоящая из 75 человек. Они пронесут боевые знамена Таманской дивизии и флаг Республики Армения.
Президент России Владимир Путин 1 июня поздравил премьер-министра Армении с Днем рождения и пригласил его принять участие в параде.