Ոստիկանությունը հորդորում է զերծ մնալ մասսայական միջոցառումներից
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ ՀՀ ոստիկանությունը հայտարարություն է տարածել, որում քաղաքացիներին հորդորում է առաջիկա ոչ աշխատանքային օրերին զերծ մնալ մասսայական միջոցառումներից։ «Արմենպրես»-ը ներկայացնում է ՀՀ ոստիկանության հայտարարությունը․
«Ոչ աշխատանքային օրերին հանրապետությունում ընդունված է կազմակերպել ուխտագնացություններ, արշավներ, խնջույքներ, հավաքույթներ և զանգվածային այլ միջոցառումներ։
Համավարակի հնարավոր տարածումը կանխելու նպատակով ոստիկանությունը հորդորում է զերծ մնալ մասսայական միջոցառումներից։
Խախտումներ թույլ չտալու համար ոստիկանության վերակարգերը ծառայություն կիրականացնեն ուխտատեղիներում, մասնավորապես՝ Ղալթախչիի Սուրբ Հովհաննես մատուռի, Աղավնավանքի, Գոշավանքի, Հայրավանքի, Մայրավանքի, Ծաղկեվանքի, Գեղարդավանքի, Ամբերդի և այլ սրբատեղիների հարակից տարածքներում և տեսարժան վայրերում՝ Շրեշտասարում, Շինահողի արգելավայրում, Շառաչի և Խոսրովի անտառի ջրվեժների մոտակայքում և այլ վայրերում։
Հարգելի՛ քաղաքացիներ, բոլորիս առողջության անվտանգությունից ելնելով՝ կոչ ենք անում հանգիստը կազմակերպել՝ չխախտելով Պարետի որոշումները»։

Полиция Армении призывает в ближайшие нерабочие дни воздержаться от массовых мероприятий
Полиция Армении распространила заявление, в котором призывает граждан в ближайшие нерабочие дни воздержаться от массовых мероприятий. «Арменпресс» представляет заявление Полиции Армении
“В нерабочие дни в республике принято организовывать паломничества, походы, праздники, встречи и другие массовые мероприятия.
С целью предотвращения возможного распространения вируса полиция призывает воздержаться от массовых мероприятий.
Для недопущения нарушений, в местах паломничества будут установлены полицейские наряды, в частности, на территориях, прилегающих к часовне Святого Ованеса Калтахчи, в Агавнаванке, в Гошаванке, в Айраванке, в Караванке, в Цахкеванке, в Гегардаванке, в Амберде и в других святых местах и на территориях других достопримечательных мест - Шрештасаре, в заказнике Шинаога, вблизи водопадов Шарашского и Хосровского лесове и в других местах.
Уважаемые граждане, исходя из безопасности для здоровья всех нас, призываем организовать свой отдых, не нарушая решения коменданта”.