ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ազգային ժողովում մեկնարկել են հերթական քառօրյա նիստի աշխատանքները: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ նիստի օրակարգում ընդգրկված են մի շարք հարցեր:
Պատգամավորը երկրորդ ընթերցմամբ կքննարկեն «Բանկային գաղտնիքի մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին, Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացիական օրենսգրքում փոփոխություններ կատարելու մասին, Հայաստանի Հանրապետության քրեական դատավարության օրենսգրքում լրացումներ եւ փոփոխություն կատարելու մասին, «Դեղերի մասին» օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին և մի շարք այլ օրենքների նախագծեր:
Օրակարգում են  նաև Հեռուստատեսության եւ ռադիոյի հանձնաժողովի 2019 թվականի գործունեության մասին տարեկան հաղորդման, «Հայաստանի Հանրապետության դատախազության 2019 թվականի գործունեության մասին» հաղորդման, Հայաստանի Հանրապետության կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի գործունեության վերաբերյալ 2018-2019 թվականների հաղորդման քննարկումները:
Խորհրդարանը կքննարկի նաև Հայաստանի Հանրապետության հողային օրենսգրքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին օրենքի նախագիծը,  «Ոստիկանության մասին» օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին և «Ոստիկանությունում ծառայության մասին» օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին օրենքների նախագծերի փաթեթը և այլ օրենսդրական նախաձեռնություններ:

В Национальном собрании Армении началось очередное четырехдневное заседание. Как передает «Арменпресс», в повестке заседания следующие вопросы.
Депутаты во втором чтении обсудят законопроект О внесении изменений в Закон Республики Армения “О банковской тайне”, о внесении изменений в Гражданский кодекс Республики Армения, О внесении дополнений и изменений в Уголовно-процессуальный кодекс Республики Армения, О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Армения  “О лекарствах” и ряд других законопроектов.
В повестке дня также обсуждения годового отчета о деятельности Комиссии по телевидению и радио на 2019 год, отчета о деятельности прокуратуры Республики Армения в 2019 году, отчета о деятельности Центральной избирательной комиссии Республики Армения в 2018 - 2019 годах.
Парламент обсудит также проект закона О внесении изменений и дополнений в Земельный кодекс Республики Армения, пакет проектов законов О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Армения “О полиции”, О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Армения “О службе в полиции” и другие законодательные инициативы.