Բարսելոնայում տաքսու հայ վարորդներն առաջարկում են անվճար տեղափոխել բուժաշխատողներին
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Իսպանիայի Բարսելոնա քաղաքում կորոնավիրուսի տարածման հետևանքով ստեղծված իրավիճակով պայմանավորված տաքսի ծառայություն մատուցող ազգությամբ հայ վարորդները հանդես են եկել նախաձեռնությամբ: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, այս մասին «Ֆեյսբուք» սոցիալական ցանցի իր էջում տեղեկացրել է Իսպանիայում Հայասաստանի դեսպանատունը:
«Տաքսու հայ վարորդներն այս դժվար պահերին առաջարկում են անվճար տեղափոխել բուժաշխատողներին»,-նշել է դեսպանատունը՝ կիսվելով «Ֆեյսբուք»-ում «Los Armenios» խմբում տեղադրված՝ բժիշկներին անվճար տեղափոխելու մասին հայտարարությունը: Մարտին Կիրակոսյանը, Անդրանիկ Պետրոսյանը, Աբարահամ Հակոբյանը, Էդգար Ավետիսյանը, Արթուր Մարտիրոսյանը, Արմեն Ազարյանը, Հայկ Եղիկյանը, Դավիթ Փիլոսյանը և այլք հայտարարության հետ միասին հրապարակել են իրենց հեռախոսահամարները:
Հայտարարության ներքո բազմաթիվ օգտատերեր իրենց շնորհակալությունն են հայտնել հայ վարորդներին նման մարդասիրական նախաձեռության համար: Շատ շնորհակալություն, գերազանց նախաձեռնություն, կեցցեք, ծափահարություններ ձեր համերաշխության համար. այս և այլ ձևակերպումներով արձագանքել են օգտատերերը:

Армянские таксисты в Барселоне предлагают бесплатно перевозить медработников
В связи с распространением коронавируса в испанском городе Барселона водители такси армянской национальности выступили с инициативой. Как передает «Арменпресс», об этом на своей странице в Facebook сообщает посольство Армении в Испании.
“Армянские таксисты в эти трудные минуты предлагают бесплатно перевозить медработников”, - отмечает посольство, делясь размещенным в Facebook в группе “Los Armenios” заявлением о бесплатной перевозке врачей. Мартин Киракосян, Андраник Петросян, Абрам Акопян, Эдгар Аветисян, Артур Мартиросян, Армен Азарян, Айк Егикян, Давид Пилосян и другие вместе с заявлением опубликовали и свои телефонные номера.
Под заявлением многие пользователи выразили свою благодарность армянским водителям за подобную гуманитарную инициативу. “Большое спасибо, отличная инициатива, молодцы, аплодисменты за Вашу солидарность”. Так реагировали пользователи.