Ֆրանսուհին 2 միլիոն եվրո Է շահել «Լոտո» վիճակախաղով
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ֆրանսիայի Բյուֆերեի կոմունայի (Վանդեի արեւմտյան դեպարտամենտ) բնակչուհին 2 միլիոն եվրո Է շահել «Լոտո» վիճակախաղով: Այդ մասին հայտնել Է France Bleu ռադիոկայանը, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Ռադիոկայանի տվյալներով՝ խոսքը վերաբերում Է փետրվարի 15-ին կայացած խաղարկությանը: Հայտնի Է, որ երջանիկ տոմսը գնվել Է Chez Toto ծխախոտի կրպակում: Ինչպես հայտարարել Է հաղթող կինը, ինքն «այդ ջեքփոթը շահել Է իր երկու դուստրերի հետ»:
Նրա խոսքով՝ հեռուստատեսային խաղարկության ժամանակ ընտանիքի անդամները տոմսը վայր չԷին դնում ձեռքներից՝ հաջողության հույս ունենալով: «Մեզ համար դա երկնային հարգեւ Է»,- պատմել Է Բյուֆերեի կոմունայի բանկչուհին: Նա նշել Է, որ շահած փողով ինքը մտադիր Է նորոգել իր տունը եւ ձեռք բերել այլ անշարժ գույք: «Լոտոյի» պատմության մեջ ամենախոշոր շահումը 24 միլիոն երվո Է, որն ստացել Է Վալ դ’Ուազի դեպարտամենտի բնակիչը 2011 թվականին, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

СМИ: француженка выиграла в лотерею €2 млн
Жительница французской коммуны Бюфере (западный департамент Вандея) выиграла в лотерею "Лото" €2 млн. Как передает Арменпресс, об этом сообщила радиостанция France Bleu.
По ее данным, речь идет о розыгрыше, состоявшемся 15 февраля. Известно, что счастливый билет был куплен в табачном киоске Chez Toto. Как заявила победительница, она "сорвала этот джекпот вместе с двумя своими дочерьми".
По ее словам, во время телевизионного розыгрыша члены семьи не выпускали билет из рук, надеясь на удачу. "Для нас это был подарок небес", - рассказала жительница коммуны Бюфере. Как указала победительница, на выигранные деньги она намерена отремонтировать свой дом и приобрести другую недвижимость.
Самым крупным в истории "Лото" является выигрыш в €24 млн, который получил житель департамента Валь-д'Уаз в 2011 году.