ԱԺ-ն առաջին ընթերցմամբ ընդունեց մեկ պետհամարանիշով երթևեկելու համար տուգանքը փոփոխելու օրինագիծը
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Ազգային ժողովն առաջին ընթերցմամբ ընդունեց «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Գևորգ Պապոյանի հեղինակած «Վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ ՀՀ օրենսգրքում լրացումներ և փոփոխություն կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ նախագծով առաջարկվում է տարբերակված մոտեցում ցուցաբերել այն դեպքերի համար, երբ զույգ համարանիշ ունեցող տրանսպորտային միջոցները երթեւեկում են առանց զույգ համարանիշի և այն դեպքերի համար՝ երբ բացակայում է համարանիշներից մեկը։
Գործող օրենքով տուգանքի չափը 200,000 հազար դրամ է։ Գևորգ Պապոյանն առաջարկում է մեկ համարանիշով երթեւեկելու դեպքում սահմանել 20 հազար դրամ տուգանք եւ երկու բալային միավորի հանում։

Парламент Армении принял в первом чтении законопроект об изменении штрафа за проезд с одним госномер
Парламент Армении принял в первом чтении законопроект об изменении штрафа за
проезд с одним госномер
Национальное собрание РА приняло в первом чтении законопроект О внесении дополнений и изменений в Кодекс РА “Об административных правонарушениях”, предложенный депутатом фракции “Мой шаг” Геворгом Папояном. Как передает Арменпресс, проектом предлагается проявить дифференцированный подход к случаям, когда транспортные средства, имеющие два номерных знака, ездят без обоих номерных знаков и к случаям, когда отсутствует один из номерных знаков.
Согласно действующему закону размер штрафа составляет 200,000 тысяч драмов. Геворг Папоян предлагает установить штраф в размере 20 тысяч драмов за проезд с одним номером и вычитывать две бальные единицы.