Ազգային ժողովը 2019-ին տնտեսել է շուրջ 387 մլն դրամ
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Ազգային ժողովը 2019թ. ընթացքում կարողացել է իրեն հատկացված միջոցներից խնայել և տնտեսել շուրջ 387 միլիոն դրամ: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այս մասին դեկտեմբերի 26-ին ՀՀ Ազգային ժողովում կազմակերպված Ամանորի և Սուրբ Ծննդյան տոների առթիվ ընդունելության ժամանակ նշեց խորհրդարանի նախագահ Արարատ Միրզոյանը:
«2019թ. ընթացքում ԱԺ աշխատակազմի ղեկավարության կողմից ավելի արդյունավետ գործունեություն կազմակերպելու շնորհիվ հնարավոր է եղել տնտեսել շուրջ 387 մլն դրամ, որից 80 միլիոնը վերաբերում է տեխնիկական, տրասնպորտային միջոցների նյութերին, սպասարկմանը: Ենթադրաբար, այստեղ խոսքն առաջին հերթին բենզինի մասին է: 27 միլիոնը տնտեսվել է էներգետիկ սպասարկման շնորհիվ»,- ասաց Միրզոյանը:

НС Армении в 2019 году сэкономило около 387 млн драмов
Национальное Собрание Республики Армения в 2019 году сэкономило около 387 млн драмов из выделенных средств. Как сообщает Арменпресс, об этом заявил спикер парламента Арарат Мирзоян на приеме в НС по случаю предстоящих праздников.
«В 2019 году благодаря более эффективной деятельности сотрудников НС удалось сэкономить около 387 млн драмов, из которых 80 млн были предназначены для технических, транспортных средств и обслуживания. Предположительно, здесь речь идет о бензине. 27 миллионов было сэкономлено за счет энергетических услуг», - сказал Мирзоян.